Provimet e vjeshtės, ja datat pėr Ekonomikun dhe Gjuhėt e Huaja

Autori i Lajmit: Entela Duraj
Studentėt e Universitetit tė Tiranės qė kanė provime tė mbartura do t i japin ato nė muajin shtator. Fakulteti i Gjuhėve tė Huaja dhe ai i Ekonomikut ka afishuar tashmė datat e provimeve tė vjeshtės. Sipas tė dhėnave nga sekretaritė mėsimore, mėsohet se datat e provimeve tė vjeshtės te Gjuhėt e Huaja nisin nga 2 shtatori deri nė datėn dhjetė (10) tė kėtij muaji. Por sekretaritė theksojnė se studentėt duhet tė regjistrohen paraprakisht pėr provimet qė duhet tė japin qė nė muajin gusht. Kjo vetėm pėr studentėt e Gjuhėve tė Huaja, tė cilėt e zgjedhin vetė datėn dhe lėndėn e provimit qė duhet tė japin, ndėrsa studentėt e Ekonomikut e kanė tė pėrcaktuar nga pedagogėt. Konkretisht, duke nisur qė nga 25 gushti e deri nė 29 tė po kėtij muaji, studentėt e Gjuhėve tė Huaja duhet tė paraqiten pranė sekretarive mėsimore pėr tė bėrė regjistrimin pėr provimet e mbartura qė kanė planifikuar tė japin kėtė vjeshtė. Regjistrimi bėhet nga oara 9:00 deri nė orėn 14:00. Ata kanė mundėsi tė japin deri nė 5 provime tė mbartura pėrkundrejt 5 datave tė vendosura nga fakulteti, 2,4,6,8 dhe 10 shtator, nė orėn 9:00. Pėr vitin e tretė dhe tė katėrt te Gjuhėt e Huaja, Provimi i Formimit ėshtė lėnė pėr nė datėn 12 shtator pas dhėnies sė provimeve tė mbartura. Ndėrsa datat e provimeve tė vjeshtės pėr Fakultetin Ekonomik nisin nga 6 deri mė 15 shtator 2008. Sekretaria mėsimore ka afishuar datat e provimeve duke saktėsuar degėn, lėndėn, ditėn dhe orėn e dhėnies sė provimit. Provimet e vjeshtės pėr Ekonomikun do tė jenė dy deri nė tre brenda ditės duke nisur qė nga ora 8:00 e mėngjesit e deri nė orėn 17:00 tė pasditės. Krahas provimeve tė mbartuara, sekretaria mėsimore njofton edhe pėr provimet qė studentėt kėrkojnė tė pėrmirėsojnė. Kėrkesa pėr pėrmirėsim tė provimeve duhet tė bėhet nga studentėt nė datėn njė (1) shtator 2008 pranė sekretarisė mėsimore.

Gjuhėt e Huaja
Nė datat 25-29 gusht bėhet regjistrimi pėr provimet e mbartuara
Nė datat 2,4,6,8,10 shtator jepen provimet
Studentėt kanė mundėsi tė hyjnė deri nė 5 provime tė mbartuara

Ekonomiku, dega Biznes

6 shtator 2008
Ora 8:00- Menaxhim Projekti, Marketing Shėrbimesh, Administrim Publik, Promocion
Ora 11:00- Matematikė e Pėrgjithshme
Ora 14:00 – Biznes Ndėrkombėtar, E drejtė Biznesi
Ora 17:00- Baza Financė, Organizim i Sistem-shpėrblimit
7 shtator 2008
Ora 8:00- Etikė dhe Komunikim Shpėrndarje; Bazat e Qeverisjes;
0ra 11:00 - Informatikė
Ora 14:00- Marrje Vendimesh
Ora 17:00- Parimet e Kontabilitetit, Marketing Ndėrkomėbtar
8 shtator 2008
Ora 8:00- Strategji Marketingu
Ora 11:00- Qeverisje Korporatash
Ora 14:00 Kontabilitet; Kosto Drejtimi
Ora 17:00- Menaxhim Biznesi
9 shtator 2008
Ora 8:00-Makroekonomi
Ora 11:00 -Etikė Biznesi
Ora 14:00- Matematikė e Zbatuar
Ora 17:00 -Tregje Instit. Financiare
10 shtator 2008 -Menaxhim Operacionesh
11 shtator- Menaxhim i Cilėsisė
12 shtator- Menaxhim Strategjik
13 shtator- Financė Publike
14 shtator- Mikroekonomi
15 shtator- Gjuhė e Huaj

Universitetet private
Provimet e vjeshtės, Dega Juridik nė universitetin “Kristal”

Tė gjithė studentėt e Fakultetit tė Drejtėsisė njoftohen se janė shpallur datat e Provimeve tė sesionit tė vjeshtės pėr vitin akademik 2007-2008.
1. Studentėt kanė tė drejtė qė tė regjistrohen deri nė 6 provime tė mbartura
2. Studentėt kanė tė drejtė tė pėrmirėsojnė vetėm 1 lėndė.
3. Kėrkesa pėr provimet e mbartura duhet tė depozitohet pranė sekretarisė mėsimore.
4. Afati perfundimtar i regjistrimit ėshtė data 30 gusht 2008.
5. Studenti duhet tė paraqitet nė provim me librezėn e studentit ose mjet tjetėr identifikimi.

Ky lajm ėshtė publikuar: 26/08/2008

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Ballkan

Publikuar nga: Ballkan

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos