Could not find match

Sa pikė duhen pėr tė hyrė nė universitetPikėt minimale nė universitete, vitin e kaluar

Si do tė mund tė ankoheni nėse nuk fitoni

Tashmė, qė tė gjithė kanė parė pikėt e tyre nė librin e transparencės ka nisur puna pėr renditjen e fituesve dhe tė humbėsve nė ēdo degė tė universiteteve. Gazeta “standard” boton sot pikėt minimale qė u duheshin vitin e kaluar maturantėve pėr tė hyrė nė universitet, nė njė analogji me situatėn e sotshme.

Pikėt minimale

Vitin e kaluar, nė rast se njė maturant kishte marrė nė total 4500 pikė nė Maturėn Shtetėrore dhe nga ana tjetėr kishte aplikuar nė degėt e konsideruara si tė vėshtira, pra Juridik, Gazetari, Mjekėsi, Shkenca Politike etj., ku pikėt minimale ishin mbi 5 mijė, atėherė ai nuk mund tė fitonte kėto degė. Ndėrkohė, qė nėse kishte mė shumė pikė se i fundit, ai kaishte tė drejtė tė ankimojė listėn pranė Ministrisė sė Arsimit. E njėjta procedurė do tė ndiqet edhe kėtė vit.

Pikėt minimale tė arritura vitin e kaluar kanė tė bėjnė me tė gjitha degėt dhe shkollat e vendit. Nė pikėt minimale duket diferenca e madhe mes degėve tė kėrkuara dhe atyre mė pak tė kėrkuara, qė ishte njė vit mė parė. Nė kėtė mėnyrė, ndėrkohė qė nė Farmaci nuk mund tė hyje me mė pak se 5800 pikė, nė Inxhinierinė Matematike dhe Fizike pragu i hyrjes ishte vetėm 2954 pikė.

Gjithashtu, tabela tregon edhe dallimet mes universiteteve mė tė parapėlqyera nė vend dhe atyre mė pak tė pėlqyera. Kėshtu, vitin e kaluar Universiteti i Tiranės kishte shumicėn e degėve me hyrje mbi 4 mijė e pesėqind pikė, nė ndryshim nga Universiteti i Gjirokastrės ku vetėm pak degė kishin pikė minimale mbi 4 mijė pikė.

Si tė ankimoni listat

Nė rast se kur tė dalin rezultatet vėreni llogaritje tė gabuar tė pikėve tuaja, ose nė rast se i fundit i ēdo dege ka mė pak sesa keni ju, atėherė ju mund tė ankoheni nė Ministrinė e Arsimit. Maturantėt duhet tė kontrollojnė pikėsėpari dhjetė degėt ku kanė aplikuar nė Formularin A2. Ata duhet tė shohin pikėt minimale nė kėto dhjetė degė dhe t’i krahasojnė me pikėt e tyre. Nė rast se kanė mė shumė pikė, atėherė duhet tė bėjnė njė ankesė me shkrim, duke shpjeguar pikėt qė kanė dhe pikėt minimale nė degėn nė fjalė dhe ta dorėzojnė nė Ministrinė e Arsimit.

Por edhe nė rast se maturanti ka mė pak pikė nė njė degė tė caktuar, ai ka tė mundėsi qė tė fitojė shkollėn e lartė. Kjo do tė mėsohet pas regjistrimit paraprak, ku njė numėr i madh vendesh pritet tė mbeten tė lira. Nė kėtė mėnyrė, nėse keni diferencė tė pakėt me fituesin e fundit, atėherė keni mė shumė mundėsi pėr tė hyrė nė listėn e fituesve pėrfundimtarė qė do tė shpallen nė fund tė shtatorit.

piket minimale

FAZA E DYTE

Emėrtimi i degės Kuota Fituesi i fundit NM D1 D2 Z1 Z2

UNIVERSITETI TIRANES

001 HISTORI 100 Nr.687: 4904.9p 9.06 6.60 7.64 (6) 7.73 (5) 6.70

002 GJEOGRAFI 100 Nr.646: 4849p 8.02 7.64 6.64 (5) 7.84 (6) 7.16

003 GJUHĖ-LETĖRSI 100 Nr.642: 4884p 6.60 7.77 5.64 (6) 8.52 (5) 7.50

004 GAZETARI 50 Nr.753: 5161.8p 8.00 8.00 8.00 (6) 8.41 (4) 5.45

005 KIMI 60 Nr.446: 4723.8p 8.40 7.12 5.24 (2) 7.84 (4) 6.14

006 BIOLOGJI 120 Nr.569: 4725.6p 8.15 5.81 6.07 (3) 7.39 (4) 7.39

007 MATEMATIKĖ 120 Nr.570: 4252.7p 7.10 6.33 6.50 (1) 5.57 (4) 5.68

008 FIZIKĖ 120 Nr.271: 2812p 5.50 5.00 5.00 (5) 6.48 (6) 6.14

009 INFORMATIKĖ 70 Nr.418: 5486.6p 8.25 6.33 8.36 (1) 8.52 (2) 8.98

010 KIMI USHQIMORE 60 Nr.331: 4633.3p 7.26 5.42 7.22 (2) 7.39 (1) 6.82

011 KIMI INDUSTRIALE 60 Nr.346: 4608.9p 8.34 5.94 6.50 (2) 7.39 (3) 7.39

012 INXH. MATEMATIKE DHE FIZIKE 80 Nr.178: 2954p 5.36 6.00 5.00 (5) 6.93 (6) 6.25

013 ANGLISHT 200 Nr.956: 4470.2p 8.57 5.68 7.78 (6) 6.93 (5) 6.93

014 FRĖNGJISHT 100 Nr.237: 3881.4p 6.02 5.94 5.92 (4) 6.14 (5) 5.80

015 GJERMANISHT 110 Nr.253: 3763.4p 5.94 7.12 5.92 (5) 6.48 (6) 6.48

016 ITALISHT 110 Nr.510: 4129p 6.05 6.00 6.00 (5) 7.50 (6) 8.52

017 GJUHĖ SLLAVE BALLKANIKE 30 Nr.71: 3765p 5.74 6.60 6.36 (6) 6.36 (5) 5.11

018 GREQISHT 50 Nr.105: 3712.8p 7.14 6.60 5.12 (6) 6.70 (5) 5.91

019 TURQISHT 30 Nr.65: 3484.8p 7.34 6.00 5.00 (5) 6.25 (6) 6.59

020 PSIKOLOGJI 100 Nr.1054: 5066.3p 9.17 6.20 6.36 (6) 7.84 (5) 7.73

021 PUNĖ SOCIALE 100 Nr.958: 5047.6p 8.80 7.12 5.37 (4) 7.95 (6) 7.95

022 FILOZOFI-SOCIOLOGJI 100 Nr.731: 4857.4p 7.71 7.64 4.99 (6) 7.73 (5) 7.73

023 SHKENCA POLITIKE 100 Nr.1003: 5192.8p 9.62 6.46 7.50 (3) 7.84 (4) 8.52

024 ADMINISTRIM-BIZNES 460 Nr.1925: 4655.3p 7.50 5.81 6.36 (4) 7.84 (6) 8.30

024/1 ADMINISTRIM-BIZNES (KUKES) 100 Nr.91: 2682p 5.28 4.50 4.99 (5) 6.48 (3) 5.57

025 EKONOMIKS 70 Nr.961: 4883.8p 8.30 6.86 8.36 (5) 8.07 (6) 7.84

026 FINANCĖ 460 Nr.1438: 4876.3p 8.47 6.60 7.78 (6) 7.50 (4) 7.16

027 INFORMATIKĖ EKONOMIKE 60 Nr.582: 5031.7p 8.60 8.04 7.64 (2) 8.86 (4) 7.61

028 TURIZĖM 200 Nr.610: 4213.5p 9.19 7.12 5.78 (5) 6.02 (6) 7.39

029 MJEKĖSI E PĖRGJITHSHME 250 Nr.535: 5721.4p 9.98 7.12 8.78 (2) 7.50 (3) 8.64

030 FARMACI 80 Nr.371: 5799.3p 9.50 8.56 8.07 (2) 8.52 (4) 7.95

031 STOMATOLOGJI 100 Nr.317: 5857.5p 9.82 6.60 8.64 (1) 8.64 (2) 9.43

032 SHĖNDETI PUBLIK 80 Nr.248: 4884.5p 7.34 5.02 6.92 (1) 7.95 (2) 8.86

033 INFERMIER I PĖRGJITHSHĖM 250 Nr.588: 4842.1p 7.28 7.12 6.36 (2) 7.16 (3) 7.73

034 MAMI 50 Nr.146: 4521.1p 8.66 5.81 4.74 (2) 7.73 (3) 6.36

035 LABORANT 35 Nr.209: 5457.6p 8.14 7.38 7.64 (2) 7.95 (3) 9.09

036 FIZIOTERAPI 30 Nr.196: 5324.1p 9.57 6.73 6.64 (2) 8.30 (3) 7.95

037 LOGOPEDI 15 Nr.81: 4807.4p 8.43 6.60 7.07 (1) 7.73 (4) 5.45

038 IMAZHERI 30 Nr.133: 4847.9p 9.76 6.86 5.24 (1) 6.93 (2) 6.82

039 DREJTĖSI 600 Nr.1306: 5137.1p 7.53 8.30 7.78 (5) 6.93 (6) 7.16

UNIVERSITETI POLITEKNIK

040 INXH. NDĖRTIMI 150 Nr.613: 5506.2p 8.70 6.46 7.92 (1) 8.98 (4) 8.52

041 INXH. HIDROTEKNIKE 100 Nr.261: 4362.1p 7.82 6.33 6.07 (2) 7.16 (4) 7.73

042 INXH. MJEDISI 50 Nr.398: 5056.3p 9.00 7.51 5.78 (1) 6.59 (2) 8.30

043 ARKITEKTURĖ 100 Nr.100: 57.32p 9.29 6.20 5.92 (4) 7.50 (6) 7.61

044 INXH. GJEODET 60 Nr.189: 4250.3p 6.41 7.12 5.64 (1) 5.57 (4) 6.48

045 INXH. ELEKTRIKE 70 Nr.282: 5030p 6.64 6.60 7.07 (1) 7.73 (2) 9.09

046 INXH. ELEKTRONIKE 50 Nr.417: 5540.3p 9.39 7.77 7.64 (1) 8.30 (2) 7.61

047 INXH. INFORMATIKE 100 Nr.491: 5318.3p 9.45 6.86 7.22 (2) 8.75 (1) 6.82

048 INXH. TELEKOMUNIKACIONI 100 Nr.497: 5193.8p 8.75 6.20 8.22 (2) 7.95 (1) 7.05

049 INXH. MEKATRONIKE 60 Nr.161: 3908.4p 7.06 4.63 4.62 (2) 6.14 (4) 6.36

050 INXH. FIZIKE 60 Nr.101: 3077p 6.50 6.65 5.12 (5) 6.48 (6) 6.02

051 INXH. MATEMATIKE 60 Nr.187: 2733p 5.06 5.00 5.00 (5) 5.91 (6) 6.36

052 INXH. MEKANIKE 150 Nr.341: 4187.6p 7.66 8.17 4.99 (4) 7.84 (5) 6.70

053 INXH. TEKSTILE DHE MODE 60 Nr.190: 3984.5p 6.44 5.29 5.37 (4) 7.95 (3) 5.57

054 INXH. MATERIALE 89 Nr.63: 2916p 5.00 5.00 7.00 (5) 6.36 (6) 5.80

055 INXH. NE SHKENCAT E TOKĖS 70 Nr.134: 2844p 6.48 5.02 5.12 (5) 5.34 (6) 6.48

056 INXH. GJEOINFORMATIKĖ 80 Nr.181: 3304.1p 6.03 5.94 4.74 (5) 6.36 (6) 8.30

057 INXH. GJEOBURIMEVE 150 Nr.186: 2698p 5.31 5.36 4.72 (6) 5.57 (5) 6.02

UNIVERSITETI BUJQESOR

083 DREJTIM FERMASH E AGROBIZ. 250 Nr.469: 3798.6p 6.68 5.02 5.64 (6) 6.70 (7) 5.00

084 EKONOMI E POLITIKE AGRARE 250 Nr.639: 4091.5p 7.09 5.02 6.21 (1) 6.70 (6) 6.59

085 FINANCE-KONTABILITET 200 Nr.702: 4333p 10.00 6.46 5.24 (2) 6.70 (3) 6.25

086 INXH. AGR. HORTIKULTURĖ 100 Nr.170: 2999.7p 5.06 4.89 5.12 (3) 6.59 (5) 6.36

087 INXH. AGR. MBROJTJE BIMESH 50 Nr.108: 3465.2p 5.47 5.65 5.92 (6) 6.02 (5) 6.48

088 INXH. AGR. PRODHIM BIMOR 131 Nr.96: 2810p 5.60 5.00 5.00 (5) 6.25 (6) 6.25

089 I. AGR. ZOOT. BIZ. BLEKTORAL 108 Nr.72: 2610p 5.19 5.16 4.50 (5) 5.45 (6) 5.80

090 I. AGR. AKUAKUL. MAN. PESHK. 100 Nr.209: 2948.5p 5.70 5.00 5.25 (5) 6.14 (6) 5.80

091 AGROMJEDIS DHE EKOLOGJI 100 Nr.282: 3763p 5.93 5.55 6.07 (6) 6.36 (5) 6.70

092 TEKNOLOGJI AGROUSHQIMORE 100 Nr.242: 3867.8p 7.79 5.81 4.99 (4) 5.57 (5) 7.27

093 VRESHTARI DHE ENOLOGJI 50 Nr.126: 2967.3p 5.03 5.02 5.24 (3) 5.91 (5) 6.70

094 INXHINIERI PYJORE 50 Nr.176: 4124.4p 7.66 7.38 5.24 (5) 7.61 (6) 7.27

095 INXHINIERI DRURI 50 Nr.154: 3745.6p 5.45 5.93 5.31 (6) 6.48 (5) 7.61

096 VETERINARI 70 Nr.202: 3904.3p 6.07 7.25 6.64 (6) 8.52 (3) 6.59

AKADEMIA KULTURES FIZIKE

097 MĖSUES I EDUKIMIT FIZIK 120 Nr.121: 63.72p 6.18 5.81 6.21 (5) 7.61 (6) 7.05

UNIVERSITETI I ELBASANIT

098 GJUHĖ-LETĖRSI 100 Nr.385: 4128.8p 6.84 6.73 5.24 (5) 6.36 (6) 6.59

099 HISTORI-GJEOGRAFI 80 Nr.407: 4316.6p 6.06 6.07 6.78 (6) 6.70 (5) 6.14

100 BIOLOGJI-KIMI 80 Nr.331: 3896.1p 5.45 6.00 5.00 (3) 6.82 (2) 6.70

101 MATEMATIKĖ-FIZIKĖ 199 Nr.175: 2645p 5.00 4.51 5.12 (5) 5.34 (6) 6.48

102 ANGLISHT 150 Nr.349: 3262.8p 5.89 6.46 4.99 (5) 6.14 (6) 5.68

103 GJERMANISHT 75 Nr.58: 2755p 5.03 4.65 4.91 (5) 6.48 (6) 6.48

104 FRĖNGJISHT 122 Nr.101: 2701p 5.06 4.89 5.12 (5) 5.80 (6) 6.14

105 ITALISHT 50 Nr.203: 3469.1p 5.64 5.29 4.74 (5) 7.73 (6) 6.59

106 CIKĖL I ULĖT 200 Nr.527: 3844.3p 5.61 5.16 5.50 (6) 6.48 (5) 5.57

107 CU PARASHKOLLOR 100 Nr.286: 3100.5p 5.21 5.00 5.00 (5) 6.70 (6) 5.45

108 ADMINISTRIM-BIZNES 100 Nr.384: 3981.7p 5.98 5.94 6.07 (6) 7.73 (5) 8.18

109 FINANCĖ-KONTABILITET 100 Nr.334: 4110.4p 8.15 6.07 5.24 (2) 6.36 (3) 7.50

110 EKONOMIA DHE E DREJTA 100 Nr.400: 3759.7p 8.30 6.73 7.07 (8) 6.93 (6) 6.59

111 EDUKIM QYTETAR 100 Nr.385: 3872.3p 6.47 7.91 5.92 (5) 5.91 (6) 6.70

112 PUNONJĖS SOCIAL 100 Nr.478: 4247.9p 6.67 6.60 4.62 (5) 6.48 (6) 6.93

113 GAZETARI 80 Nr.413: 4206.8p 6.62 5.55 4.74 (5) 7.95 (4) 7.50

114 FILOZOFI-SOCIOLOGJI 70 Nr.373: 4088.6p 5.83 6.20 4.62 (5) 6.25 (6) 7.27

115 PSIKOLOGJI 80 Nr.453: 4275.2p 7.10 6.33 5.50 (6) 6.48 (5) 6.02

116 INFERMIER I PĖRGJITHSHĖM 150 Nr.394: 4195.8p 6.84 5.02 5.24 (2) 5.91 (3) 7.95

116/1 MAMI 100 Nr.192: 3745.2p 8.89 6.60 5.12 (5) 6.02 (6) 6.70

UNIVERSITETI I GJIROKASTRES

117 HISTORI-GJEOGRAFI 70 Nr.221: 3859p 5.64 4.76 6.92 (5) 6.14 (6) 6.36

118 GJUHĖ-LETĖRSI 60 Nr.265: 3452.5p 5.69 7.00 6.00 (5) 6.14 (6) 6.02

119 ADMINISTRIM-PUBLIK 60 Nr.209: 3656.3p 5.65 6.22 4.91 (3) 6.82 (6) 7.39

120 TURIZĖM 50 Nr.255: 3415p 5.62 5.55 6.78 (5) 5.91 (2) 6.70

121 FINANCĖ 70 Nr.219: 3908.3p 5.87 4.51 6.54 (5) 7.27 (6) 6.25

122 ANGLISHT 100 Nr.154: 2973.5p 5.00 5.00 5.00 (5) 5.57 (6) 7.05

123 ITALISHT 337 Nr.130: 2744.3p 5.00 5.00 5.00 (5) 5.11 (3) 5.80

124 GREQISHT 180 Nr.47: 3088.6p 5.42 5.42 5.24 (2) 5.34 (3) 6.25

125 MATEMATIKĖ-FIZIKĖ 77 Nr.70: 2876.5p 5.30 5.00 5.00 (3) 5.34 (6) 6.25

126 MATEMATIKĖ-INFORMATIKĖ 93 Nr.137: 2797p 5.47 5.00 5.00 (6) 7.05 (5) 5.45

127 BIOLOGJI-KIMI 60 Nr.204: 2697p 5.40 4.76 4.99 (6) 5.91 (5) 5.91

128 INFERMIERI 100 Nr.216: 3887.4p 5.82 4.94 5.92 (2) 5.80 (3) 6.14

129 CIKĖL I ULĖT 710 Nr.241: 2751p 5.60 5.00 6.00 (6) 5.91 (5) 5.00

130 CIKĖL I ULĖT PARASHKOLLOR 171 Nr.122: 2815p 5.56 6.00 5.00 (3) 5.68 (2) 5.91

UNIVERSITETI KORĒES

131 MARKETING 80 Nr.348: 3665.5p 5.76 5.68 5.37 (5) 6.59 (6) 7.61

132 ADMINISTRIM-BIZNES 60 Nr.277: 4110.5p 6.08 6.60 4.50 (3) 7.16 (6) 7.61

133 TURIZĖM 80 Nr.387: 2732p 5.50 5.00 5.00 (2) 5.57 (3) 6.25

134 FINANCĖ 60 Nr.159: 4543.9p 6.73 7.12 5.92 (5) 7.27 (6) 8.07

135 CIKĖL I ULĖT 100 Nr.413: 2954.2p 5.06 5.16 4.86 (6) 6.48 (5) 6.14

136 CIKĖL I ULĖT PARASHKOLLOR 100 Nr.220: 2991p 5.68 6.20 4.62 (6) 7.16 (7) 6.25

137 ANGLISHT 120 Nr.191: 3457.8p 5.95 5.79 4.72 (2) 6.02 (3) 7.16

138 FILOZOFI-SOCIOLOGJI 80 Nr.337: 4234.3p 5.69 5.93 4.91 (5) 6.59 (6) 8.18

139 MATEMATIKĖ 100 Nr.119: 3182.6p 7.18 5.16 5.12 (6) 6.48 (7) 6.14

140 GJUHĖ-LETĖRSI 100 Nr.375: 3949.4p 7.17 5.42 4.50 (5) 6.70 (6) 6.59

141 AGROBIZNES 284 Nr.206: 2775p 5.27 5.36 5.31 (3) 5.45 (5) 6.36

142 HORTIKULTURĖ 83 Nr.55: 3016.1p 5.25 4.51 6.68 (3) 5.57 (5) 6.48

143 INXHINIERI AGRONOMIKE 153 Nr.109: 2892p 6.20 5.08 4.91 (6) 6.93 (5) 5.80

144 INFERMIER I PĖRGJITHSHĖM 120 Nr.315: 3920.5p 5.89 6.00 7.00 (5) 6.93 (3) 7.39

145 MAMI 40 Nr.170: 3046.4p 5.54 5.00 5.00 (2) 5.80 (3) 5.68

UNIVERSITETI I SHKODRES

146 GJUHĖ –LETĖRSI 120 Nr.368: 3987.4p 5.67 5.08 5.92 (5) 6.70 (6) 6.02

147 HISTORI 90 Nr.334: 4176p 6.41 5.81 5.37 (5) 6.25 (6) 6.93

148 GJEOGRAFI 90 Nr.414: 3953.8p 6.14 5.55 4.74 (5) 5.45 (6) 7.27

149 GAZETARI 60 Nr.273: 4471.9p 6.48 7.50 5.51 (5) 6.48 (6) 6.93

150 MATEMATIKĖ 195 Nr.160: 2591p 5.00 5.00 5.00 (5) 5.34 (6) 5.57

151 FIZIKĖ 91 Nr.75: 2929p 5.68 6.00 5.00 (5) 6.59 (6) 6.02

152 BIOLOGJI-KIMI 422 Nr.316: 2728p 5.00 5.00 5.00 (5) 6.14 (6) 6.14

153 INFORMATIKĖ 60 Nr.243: 3606.6p 6.12 5.00 5.00 (5) 7.84 (6) 7.27

154 INFERMIERI 120 Nr.364: 4065.7p 7.46 10.00 5.00 (2) 6.59 (3) 5.68

155 MAMI 90 Nr.206: 3121.3p 6.53 5.00 5.50 (2) 5.91 (3) 5.00

156 FIZIOTERAPI 30 Nr.159: 4374.8p 8.89 7.51 4.62 (5) 7.27 (6) 7.05

157 ADMINISTRIM-BIZNES 80 Nr.369: 4299.9p 6.92 6.46 5.37 (5) 6.70 (6) 7.73

158 FINANCĖ-KONTABILITET 120 Nr.337: 4295.1p 6.41 6.07 5.92 (5) 6.70 (6) 8.07

159 TURIZĖM 120 Nr.442: 3835.7p 6.56 6.60 4.62 (3) 5.34 (6) 6.25

160 ANGLISTIKĖ 200 Nr.371: 2870.3p 5.60 4.79 4.72 (3) 5.91 (4) 5.91

161 ITALIANISTIKĖ 65 Nr.201: 3191.2p 5.22 5.00 5.00 (5) 6.59 (6) 6.25

162 GJERMANISTIKĖ 50 Nr.32: 3697.9p 5.64 5.42 4.99 (5) 6.93 (4) 6.70

163 FRĖNGJISHT 50 Nr.40: 3003.5p 5.00 5.42 4.99 (5) 5.45 (6) 5.80

164 CIKĖL I ULĖT 120 Nr.375: 3693.8p 6.66 4.89 5.12 (5) 6.59 (3) 6.70

165 CIKĖL I ULĖT PARSHKOLLOR 283 Nr.184: 2685p 5.15 5.00 5.00 (2) 5.68 (3) 6.02

166 PSIKOLOGJI 60 Nr.354: 4460.4p 7.15 6.20 5.64 (5) 6.59 (6) 7.27

167 PUNĖ SOCIALE 60 Nr.348: 4465.5p 6.22 7.07 5.71 (5) 8.30 (6) 7.05

168 EDUKIM FIZIK 60 Nr.69: 56.52p 5.33 5.42 5.31 (3) 5.91 (1) 5.45

169 DREJTĖSI 100 Nr.384: 4793.5p 6.58 6.07 6.50 (5) 8.52 (6) 7.73

UNIVERSITETI I VLORES

170 CIKĖL I ULĖT 150 Nr.559: 3853.8p 7.52 5.81 4.74 (3) 6.48 (6) 6.59

171 CIKĖL I ULĖT PARSHKOLLOR 410 Nr.296: 2820p 5.48 5.00 5.00 (3) 6.36 (2) 6.36

172 PEDAGOGJI E SPECIALIZUAR 30 Nr.188: 4388.8p 6.90 5.29 7.36 (5) 6.82 (6) 7.39

173 MATEMATIKE - FIZIKĖ 228 Nr.203: 2639p 5.00 5.29 4.74 (5) 5.45 (6) 5.91

174 TEKNOLOGJI INFORMACIONI 659 Nr.574: 2710p 5.10 4.94 5.12 (6) 5.80 (5) 6.14

175 GJUHĖ - LETĖRSI 160 Nr.520: 4381.5p 6.13 7.25 5.78 (4) 6.25 (6) 6.82

176 ANGLISHT 200 Nr.604: 3204.5p 5.69 4.76 4.50 (2) 5.91 (3) 6.70

177 ITALISHT 200 Nr.705: 3457p 5.45 5.00 5.00 (5) 6.25 (3) 6.36

178 DREJTĖSI 100 Nr.318: 4776.5p 8.06 7.51 5.78 (5) 6.82 (6) 6.93

179 ADMINISTRIM-BIZNES 240 Nr.724: 4170p 5.50 5.42 5.50 (3) 8.52 (2) 7.84

180 TURIZEM 200 Nr.729: 4097.2p 5.41 4.89 5.78 (5) 6.70 (6) 7.50

181 INXH. NAVIGACIONI 404 Nr.321: 2825p 5.75 5.00 5.00 (5) 6.14 (6) 6.36

182 INXH. NAVALE 479 Nr.354: 2790p 5.90 4.65 4.51 (5) 6.70 (6) 6.14

183 INFERMIERI 150 Nr.465: 4097.5p 5.76 6.60 5.78 (5) 7.50 (3) 7.61

UNIVERSITETI I DURRESIT

184 ADMINISTRIM-BIZNES 180 Nr.639: 4403.7p 8.89 5.94 5.12 (2) 5.80 (3) 6.59

185 TURIZĖM 180 Nr.627: 4001.1p 7.34 4.50 6.21 (5) 7.50 (6) 5.57

186 ANGLISHT 150 Nr.403: 3272p 5.51 7.50 4.50 (6) 6.25 (5) 5.45

187 CIKĖL I ULĖT 200 Nr.472: 3928.5p 6.24 5.00 5.00 (6) 6.59 (5) 6.14

188 EKSPERT PROC. E FORMIMIT 50 Nr.92: 3136.7p 5.22 6.36 4.72 (5) 5.45 (6) 6.14

189 ASISTENT LIGJOR 40 Nr.213: 4646.1p 8.20 6.73 6.92 (5) 7.73 (6) 7.84

190 ASISTENT ADMINISTRATIV 20 Nr.138: 4467.9p 6.98 6.73 5.12 (4) 5.91 (5) 8.18

191 INFERMIERI 60 Nr.232: 4114.8p 6.60 6.86 4.99 (5) 7.27 (6) 7.61

192 NDIHMES DENTIST 20 Nr.101: 4310.8p 6.43 4.89 6.50 (3) 9.20 (6) 6.14

193 SPEC RRJETASH KOMPJUTER. 40 Nr.174: 4125.3p 7.22 6.60 5.92 (6) 7.27 (5) 6.14

194 MENAXHIM NDĖRTIMI 120 Nr.300: 3714.1p 5.79 5.42 4.86 (5) 6.36 (6) 6.14

195 MENAXHIM TRANSPORTI 120 Nr.305: 3043.4p 5.03 4.79 4.52 (5) 6.02 (6) 6.36

196 TEKNOLOGJI AUTOMOBILASH 100 Nr.221: 2819.9p 5.60 5.00 5.00 (5) 5.80 (6) 5.23
 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Gazeta Standard

Publikuar nga: Gazeta Standard

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos