Kosove, papunesia dhe varferia, problemet kryesore

Ceshtjet qe shqetesojne me shume qytetaret e Kosoves jane papunesia, varferia dhe furnizimi me energji elektrike.

Jane keto rezultatet e nje ankete te kryer nga zyra e UNDP-se ne Kosove, e cila do te publikohet neser.

Sipas anketes, e kryer ne periudhen korrik-shtator te ketij viti, qytetaret kosovare jane me te ndjeshem ndaj ceshtjeve qe kane te bejne me ekonomine, korrupsionin dhe marredheniet nderetnike.

Sondazhi konstaton se ka nje renie te lehte te kenaqesise se popullit ndaj punes se presidentit, kryeministrit dhe UNMIK-ut.

Nje fakt pozitiv qe permendet eshte ndryshimi i banoreve serbe, te cilet jane me te gatshem per te punuar me shqiptaret.

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Top Channel

Publikuar nga: Top Channel

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos