Emrat e personave qė duhet tė paraqiten sot nė Ambasadėn Greke nė Tiranė pėr vizėTiranė – Gazeta “Albania” boton sot listėn e tė gjithė personave qė do tė priten nė Ambasadėn Greke sot, si rrjedhojė e aplikimit qė ata kanė bėrė disa javė mė parė pėr t’u pajisur me vizė. Ēdo ditė, nė Ambasadėn Greke nė Tiranė paraqiten 200-400 persona pėr tė aplikuar pėr vizė dhe 400 deri nė 600 qytetarė pėr legalizim dokumentesh. Kjo ka qenė statistika e dhėnė nga konsulli i Ambasadės Greke nė Tiranė, Evangelia Kalaitzi. Sipas saj, gjatė kėsaj kohe nė kėtė ambasadė ėshtė edhe piku i punės, pasi nė kėtė periudhė ka dhe shumė shqiptarė, qė aplikojnė pėr punėsim sezonal. “Nga 1 janari, Ambasada Greke ka nisur tė aplikojė procedurat e lehtėsimit, sipas marrėveshjes sė Shqipėrisė dhe vendeve anėtare tė BE-sė”, - deklaroi Kalaitzi. Konsulli grek nė Tiranė sqaroi se tė gjitha kategoritė e pėrfshira nė marrėveshje duhet tė vėrtetojnė pozicionin e tyre dhe duhet tė zbatojnė disa nga kritere, nė mėnyrė qė tė pėrfitojnė vizė. Tarifa pėr tė pėrpunuar aplikimin e ēdo tė interesuari pėr vizė ėshtė 35 euro. Kjo tarifė vlen pėr tė dy tipat e vizave, si pėr vizėn me njė hyrje, ashtu edhe pėr ato me shumė hyrje. Po ashtu, njė tjetėr kriter pėr tė marrė kėtė vizė ėshtė edhe nėse gjatė dy viteve tė fundit i interesuari ka pėrdorur viza me shumė hyrje, por me qėndrim tė shkurtėr, nė marrėveshje me ligjet e hyrjes dhe qėndrimit tė shtetit anėtar tė BE-sė, tė vizituar nga personi pėrkatės.
3 TETOR 2008 (ora 08:00)

Ndrek Arapi
Prena Arapi
Eralda Arapi
Nadire Renja
Elis Renja
Nexhmije Meda
Gerald Meda
Eriseld Meda
Fazo Omeri
Merita Zenuni
Alessio Zenuni
Donald Zenuni
Sere Koxha
Remzije Koxha
Artjola Koxha
Adelina Koxha
Violeta Koka
Sokrat Filipi
Riste Filipi
Nadire Beqiri
Xhoana Beqiri
Safinaze Tusha
Zhaneta Elezi
Elona Myzeqari
Kristina Gjoka
Jozef Gjoka
Shahe Hoxha
Klesida Hoxha
Peme Lisi
Abedin Lisi
Florie Kraj
Meriban Tulja
Iliaz Tulja
Merjeta Dedi
Vladimir Dedi
Irida Kapurani
Silvana Minaj
Agron Tandini
Denis Kapurani
Kristi Minaj
Manuela Tandini
Nea Tandini
Barie Berberaj
Krenar Brahimaj
Shqiponja Brahimaj
Esmeralda Sherifaj
Irena Hoxha
Mario Hoxha
Elision Hoxha
Xhemile Gjura
Fioreta Kasaj
Ibrahim Gjura
Ismete Budani
Ledjan Budani
Ersel Budani
Edrin Kondi
Becene Janina
Naxhije Bahushi
Algert Bahushi
Jonida Bahushi
Valmira Sula
Gesmir Sula
Keti Kacaj
Skėnderije Golemi
Bledar Golemi
Kristi Golemi
Dhurata Brahimaj
Eleni Hoxha
Vasilika Gjeta
Rovena Cinga
Nazmie Serjanaj
Bezat Buzi
Ronje Buzi
Albert Mullisi
Leme Xhika
Irena Luga
Jueda Luga
Ivzi Shehi
Eglantina Koēi
Albana Senja
Nurije Vogli
Lauranda Bali
Shega Lifo
Ersiljona Bali
Rabije Dobra
Liljana Zushi
Dhurata Kera
Dhimitraq Zhaka
Liberta Zhushi
Florina Kera
Floresha Zhaka
Ferat Kazani
Fatbardh Kera
Alban Trimi
Erjon Kera
Afėrdita Zaimi
Emiliano Zaimi
Fiqirete Allushi

3 TETOR( ora 11:00)

Danjel Zaimi
Arsida Ndoci
Lumturi Saraēi
Fatmir Saraēi
Mustafa Haskurti
Fatbardha Veli
Brahim Lusha
Mine Lusha
Sefer Kokoneci
Sose Kokoneci
Eda Allushi
Bukurie Azizaj
Orgito Allushi
Rushit Xhemalaj
Razije Xhemalaj
Miti Llupi
Vasilije Llupi
Agim llupi
Jani Llupi
Virtyt Beci
Arben Llupi
Mimoza Zizi
Tatjana Tyto
Mine Haskurti
Jonida Kallashi
Irena Llupi
Antonia Kallashi
Edmond Llupi
Fatime Pecamku
Iljan Kallashi
Efroviti Mėrkuri
Myrvete Sina
Matilda Kondakēiu
Olimbi Pacuku
Erind Tola
Sherife Kumanaku
Edlira Hoxha
Bashkim Kumanaku
Francesk Hoxha
Anxhelina Hoxha
Brunilda Hoxha
Elsa Demaj
Rolanda Vosi
Sonila Suli
Luljeta Spahiu
Albana Lleshi
Luan Ēela
Elsa Kristo
Dorina Kamberaj
Brunilda Lika


3 Tetor 2008

 

Publikoje në:

Disktutime, lajme dhe informacione nga jeta e perditshme

Informacione mbi artikullin

Albania

Publikuar nga: Albania

Tė tjera lajme interesante

Regjistrim

Ju mund tė regjistroheni pėr RSS ose pėr tė marrė e-mail me lajmet mė tė fundit.

Regjistrohuni per RSS feed


Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos