Lajmet e tërhequra në datën 2013-04-29 nga gazeta Koha Jonë (gjithsej 6 artikuj )

» PD qorton Ramen: Ne vend te faljes Cekes, po fyen mbare shqiptaret

Partia Demokratike e cilesoi te padenje reagimin e kryetarit te PS-se, Edi Rama, pas incidentit ne Vjene ku goditi diplomatin Egin Ceka. Deputeti i PD-se, Gerti Bogdani tha ne nje deklarate per mediat, se ne vend te ndjeses, Rama “goditi” per here te dyte diplomatin, duke propozuar qe data 24 prill te shpallet si data e shkuljes se veshit. “Ne vend te faljes publike qe i kerkoi familja Ceka te bente zoti Rama ai ofroi te kunderten. Z. Rama nga Vlora ne nje akt cinik qe mund ta bejne vete

» Imami: Mos votimi i tre ligjeve nga PS, veper antikombetare

“Mos votimi i tre ligjeve nga opozites eshte veper antikombetare”. Kjo eshte deklarata qe ka bere, kryetari i Grupit te Punes per Qarkun e Elbasanit, Ministri i Mbrojtjes Arben Imami, gjate takimit te zhvilluar dje me te rinjte ne komunen e Gostime. Gjate takimit me te rinjte, Imami ka vleresuar investimet qe jane bere per zhvillimin e zones. Ai u shpreh se sot te rinjte kane me shume mundesi arsimi. Ndersa ka vleresuar si mjaft pozitiv shtimin e numrit te te rinjve qe i jane bashkuar PD-se ne k

» Rama ne paradoks: Vota e emigranteve, vendimtare per zgjedhjet Qamil Xhani

Kreu i Partise Socialiste Edi Rama, e cilesoi voten e emigranteve shqiptare ne zgjedhjet e qershorit si vendimtare per opoziten. Gjate nje takimi me perfaqesues te degeve te PS ne emigracion, te zhvilluar ne Tirane, Rama u bere ftese e emigranteve qe te vijne masivisht ne zgjedhjet e 23 qershorit. “Shpresoj shume qe gjithe kjo perpjekje e bere per me shume se dy vjet, per te organizuar gjithe kete rrjet njerezish ne funksion te zgjedhjeve do na japi nje vlere te shtuar ne rezultatin e 23 qershor

» “Do ndertojme 4 burgje private, pagese per punen e te denuarve”

Ministri i Drejtesise publikoi dje nismen se qeveria do te angazhohet pergjate muajit maj ne reformen e burgjeve private, me qellim reformimin e sistemit te burgjeve. Ministri Eduard Halimi tha se do te ndertohen 4 burgje private, ku do te izolohen te denuar deri ne 5 vjet burg, dhe qe jane me rrezikshmeri te ulet shoqerore, si dhe rreth 3000 te denuar qe vuajne denimet jashte territorit shqiptar. “Paketa Penale dhe Reforma e Burgjeve, bashkelidhen per te luftuar me vendosmeri kriminalitetin. Ne

» Shamata: Nuk ndryshojne tarifat financiare per studentet Eljona Ballhysa

“Do te vazhdojme te ruajme te njejta tarifa financiare edhe per vitin e ardhshem akademik”. Keshtu eshte shprehur zevendes ministri i Arsimit dhe Shkences Halit Shamata. Ai ka bere te ditur per gazeten “Koha Jone” se Ministria e Arsimit dhe Shkences nuk ka planifikuar ndryshim te tarifave financiare per studentet. Sipas Shamates, ministria do te vazhdoje te ndjeke politiken e cmimeve te uleta per studimet e larta, ne menyre qe t’i jape mundesine e shkollimit te gjitha shtresave te popullsise. “T

» Kreditet, kusht per gjimnazistet per te marre vitin

Kreditet e fituara nga nxenesit gjate vitin shkollor, duke kaluar ne te gjitha provimet, por edhe duke ndjekur oret shtese, jane kusht per te kaluar ne vitet pasardhese. Vecanerisht, kreditet e siguruara nga ndjekja e lendeve berthame dhe atyre me zgjedhje sherbejne edhe per llogaritjen e re te mesatares se pergjithshme te shkolles se mesme. Sipas specialisteve te Institutit te Zhvillimit te Arsimit, vleresimi i ri i nxenesve konsiston ne perdorimin e nje formule te re. Ajo merr ne konsiderate v

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos