Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-22 nga gazeta Klan TV (gjithsej 16 artikuj )

» Burrat zgjedhin seksin para ushqimit

0 brbr brbrMes seksit dhe ushqimit cila do te ishte zgjedhja e meshkujvebr Sipas nje studimi truri i nje mashkulli eshte i programuar qe te zgjedhe automatikisht seksinbr Puna kerkimore e realizuar duke vwzhguar nje lloj krimbi mikroskopik te quajtur Celegans doli ne perfundimin se krimbat meshkuj te cilet duhet te gjenin ushqim dhe ne te njejten kohe partnere zgjidhnin pothuajse gjithmone te kerkonin per kete te funditbr Kur shkencetaret vrojtuan specie te tjera te modifikuara gjenetikisht per

» Ende e papercaktuar axhenda e vizites se Rames ne Beograd

0 brbr brbrAxhenda e vizites se Kryeministrit shqiptar Edi Rama ne Beograd me 10 nentor ende nuk eshte percaktuar saktesishtbrbr brbrSic raportojne mediat e ndryshme serbe jane ne dyshim per tu perfshire ne te 3 pika biseda me Presidentin e vendit Tomisllav Nikolic ceremonia e dhenies se celesit te Beogradit nga Kryebashkiaku dhe ndalesa e Kryeministrit ne Preshevebrbr brbrKeto media citojne Ambasadorin shqiptar ne Prishtine Qemal Minxhozin sipas te cilit Rama ka shfaqur deshire per te vizituar

» Bukuroshja e fjetur ekziston

0 brbr brbrDihet qe adoleshentet flene shume ore gjume por nje vajzw e re nga Britania e Madhe fle deri ne 22 orebrbr brbr20- vjecarja Beth Goodier vuan nga sindroma Kleine-Levin njohur ndyshe si sindroma e Bukuroshes se fjeturbrbr brbrKjo lloj gjendje neurologjike qe nisi kur Goodier ishte 16 vjec do te thote se ajo fle mesatarisht 18 ore gjumebrbr brbrDuke folur per emisionin e mengjesit BBC Breakfast ajo tha se kjo lloj gjendje karakterizohet me periudha te tejzgjatura gjumibrbr brbr20-vjeca

» Solari sjell kancer te lekures

0 brbr brbrA e dini se nje amerikan vdes cdo nje ore nga melanoma Kjo sipas eksperteve eshte nje norme tragjike Me tej ata theksojne se nese kanceri i lekures kapet heret eshte i sherueshem Nje tjeter lajm i mire eshte se ka shume gjera qe ju mund te beni per te mbrojtur kancerin e lekuresbrbr brbrPerdorni SPF cdo ditebr shte e keshillueshme qe cdo dite te perdoret SPF per tu mbrojtur ne cdo moment nga rrezet e forta Doktor Marmur thote qe rrezet UV A dhe UV B te cilat shkaktojne kancer jane gj

» Komunikimi sekreti per nje martese te lumtur

0 brbr SSSAbrASS brbrNese jeni ne fazen kur marredhenia juaj po kalon nje ngerc dhe mendoni se zgjidhja eshte te kaloni momente intime me partnerin jeni gabuarbrbr brbrE vetmja zgjidhje per te kaluar ngercin ne marredhenien qe keni krijuar eshte bashkebisedimibrbr brbrKy ka qene rezultati i nje studimi ne Britani ne te cilin u anketuan me shume se 2000 gra e burra te cilet kishin shume vite martuarbrbr brbrNe listen e rezultateve vendin e pare per nje martese te lumtur e ze bashkebisedimi i mir

» Stina kur lindim ndikon ne humorin tone

0 brbr SSSAbrASS brbrStudimet kane zbuluar se humori dhe personaliteti juaj influencohet nga dita ne te cilen ju keni lindurbrbr brbrNje ekip shkencetaresh ne nje universitet ne Hungari kane zbuluar se periudha ne te cilen dikush ka lindur ndikon ne formimin e personalitetit te tij por edhe ne crregullimet e humoritbrbr brbrStudimet e meparshme kane zbuluar se njerezit arrijne te kene temperamente te ngjashme me njerez te lindur ne te njejtin sezonbrbr brbrNe kete studim u perfshine nje grup i

» Ja si mbrohet reperi nga Ebola

0 brbr brbrReperi i njohur amerikan Camron po perpiqet te sjelle nuanca humori ne nje kohe kur e gjithe bota eshte pushtuar nga frika e virusit vdekjeprures Ebolabrbr brbrAi ka dizenjuar nje maske mbrojtese me fytyren e tij dhe e ka treguar kete foto duke postuar nje selfie ne llogarine e tij ne Instagrambrbr brbrCamron e ka shoqeruar selfie-n e tij me mbishkrimin Ebola nuk ben me shaka Nese duhet te mbroheni Mbrohuni me stilbrbr brbrtvklanalbrbr brbrbrbr ebola mbrojtja muzike reperi

» Besa nje tjeter projekt muzikor

0 brbr brbrKengetarja Besa po pergatitet per te sjelle ne treg klipin e saj me te ribrbr brbrFituesja e edicionit te 15-te te Kenges Magjike vitin e kaluar ka zbuluar disa detaje te reja nga klipi qe do te dale se shpejti ne tregbrbr brbrNe lllogarine e saj ne Instagram Besa Kokedhima ka publikuar nje foto sebashku me mbishkrimin From the nee video Nga klipi i ribrbr brbrFotos nuk i kane munguar komentet pozitive dhe as entuziasmi i fansave te cilet po presin me padurim suksesin e radhesbrbr br

» Ndryshimi i papritur i Renee Zellweger

0 brbr brbrThuajse te gjitha mediat nderkombetare kane komentuar ndryshimin e papritur te aktores Hollywood-ane Renee Zellwegerbrbr brbrZellweger u shfaq ne publik pas gati 5 muajsh ne edicionin e 21 te Elles women Awards ne Hollywood me nje fytyre totalisht te trasformuar nga nderhyrjet kirurgjikalebrbr brbrAktorja 44- vjecare ka lene me goje hapur publikun me ndryshimin rrenjesor te pamjes se saj qe eshte konsiderur si nje shokbrbr brbrMenjehere kane nisur edhe kritikat dhe talljet per te ne

» Emina unmulaj i futet biznesit

0 brbr brbrDikur punonte per emer e tani emri punon per te Ky eshte rasti i supermodeles shqiptare me fame boterore Emina unmulaj e cila emrin e fituar ne boten e showbizzit nuk e perdor thjesht per veshjet apo pozat e bukura por edhe per tu afirmuar ne boten e biznesitbr Nepermjet nje fotoje te postuar ne rrjetin social Facebook Emina zbulon se ajo ka hapur argjendarine e saj dhe se biznesin e saj e kane vizituar motrat dhe vellai i sajbr Argjendaria e supermodeles ndodhet ne qender te Tuzit n

» Sot ne Klan supersfida Liverpool 8211 Real Madrid

0 brbr brbrReal Madrid do te luaje sot ne Anfield Road per te mundur per here te pare Liverpool dhe faza tjeter e UEFA Champions League do te jete me pranebrbr brbrMadrilenet qe ndodhen ne krye te Grupit B me pike te plota synojne fitoren e pare me ekipin anglez qe para 5 vjetesh arriti te triumfonte edhe ne Spanjebrbr brbrBrendan Rodgers 8211 Trajner i LiverpoolĀ 8220E dime qe shte nje ndeshje e rendesishme per ekipin Nuk jemi ne te njetin nivel si sezonin e kaluar per shume arsye por ky eshte

» Rama Burg atyre qe vjedhin energjine

0 brbr brbrKryeministri Edi Rama ka paralajmeruar nisjen e nje plani operacional per ndeshkimin e Ā te gjithe atyre qe abuzojne me energjine elektrikebrbr brbrKreu i ekzekutivit thote se i lihen vetem 5 dite kohe hajduteve te energjise dhe pas ketij afati Policia e Shtetit dhe kompania e Shperndarjes se Energjise zbresin ne terren dhe per te gjitha ata qe konstatohen se abuzojne meĀ kete mall i pret burgubrbr brbrPor te njejtin fat Kryeministri thote se i pret dhe gjyqtaret qe do te lirojne ket

» Prodi Kriza ekonomike ka filluar ne Shqiperi

0 brbr brbrIsh- Kryeministri Italian Romano Prodi shprehet se kriza ekonomike ka filluar edhe ne Shqiperibrbr brbrKete pohim ai e ka bere gjate gjate nje takimi me ish 8211 Kryeministin Berishabrbr brbrZyra e ish -kreut te qeverise njoftoi Prodi ka shprehur keqardhjen per krizen ekonomike te cilen tha se e ndjente se kishte filluar edhe ne Shqiperibrbr brbrIsh-Kryeministri italian mesohet te jete shprehur se eshte e nevojshme qe te perparohet me hapat per integrimin e vendit ne BE duke gjetur n

» Te shtena me arme ne parlamentin kanadez policia vret autorin

0 brbr brbrNje person ka mbetur i vrare dhe nje tjeter eshte plagosur rende nga armet e zjarrit ne zonen ku ndodhet godina e parlamentit kanadez ne OtavaĀ Ngjarja ndodhi ne mengjes me oren lokale dhe deshmitaret kane degjuar mbi 40 te shtenabrbr brbrSipas policise nje person i armatosur ka qelluar nje ushtar qe bente roje nderi ne memorialin e te reneve ne lufte perballe godines se parlamentitbrbr brbrSulmuesi identiteti i te cilit ende nuk dihet me pas ka hyre ne godinen e parlamentit ku dhe e

» PE aprovon Komisionin e ri Europian

0 brbr brbrParlamenti Europian aprovoi me shumice votashĀ Komisionin e ri te drejtuar nga Jean ClaudeĀ JunckerĀ dhe qe merr detyren me 1 nentorbrbr brbrPro votuan 423 eurodeputete 209 kunder dhe 67 abstenuanbrbr brbrGjate muajit te fundit per komisionere kaluan ne nje procedure degjimore ne komisionet e posacme te Parlamentitbrbr brbrKomisioni i ri ka 7 zevendespresidente qe do te jene pergjegjes per filtrimin e propozimeve nga komisioneretbrbr brbrNga 28 anetare ne Komision 9 jane femrabrbr br

» Afganistan SHBA deshton ne luften ndaj opiumit

0 brbr brbrShtetet e Bashkuara kane cuar dem 76 miliarde dollare ne luften kunder opiumit ne Afganistanbrbr brbrKy eshte perfundimi i nje raporti te Agjencise amerikane qe ka mbikqyrur procesin e rindertimit te ketij vendi per 13 vjet me rradhebrbr brbrPer ceshtjen e opiumit Shtetet e Bashkuara hartuan nje program per bujqit afgane sipas te cilit ata do te merrnin financime perĀ  kultivimin e kulturave te tjera bujqesorebrbr brbrSipas statistikave ne fund te 2013 siperfaqja totale e mbjelle me

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos