Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-21 nga gazeta Vizion Plus (gjithsej 28 artikuj )

» Rama Ne nuk humbim mendjen nga 8220kore huliganesh8221

brbrKryeministri Edi Rama tha se insistimi i pales shqiptare per te shkuar ne Beograd nuk ka qene nje kerkese e Brukselit por nje linje e qarte e politikes shqiptare qe kerkon nje rajon te qete me rrugen drejt Bashkimit Europian kryeministri ka shfrytezuar nje konference ku perpara personaliteteve te shumta shqiptare e nderkombetare ai tha se nuk eshte Brukseli ai qe na imponon ne te jemi evropiane te sillemi si europian dhe te shkojme ne Evrope Anulimi i vizites ne Serbi nuk do te ishte pergjig

» Partizan 8211 Beshiktash Beogradi pret nje tjeter sfide te nxehte

brbr10 dite pas incidenteve ne Serbi-Shqiperi dhe ne derbin ndaj Arvena Zvezda stadiumi i partizanit ne Beograd pret nje tjeter sfide tashme takimin e vlefshem per javen e trete te fazes ne grupe te UEFA Europa League Vendasit e Partizanit do te presin ne shtepi ne grupinĀ  8220C 8221 turqit e Beshiktash ne perpjekje per ti dhene fund rezultateve jo shume pozitive me nje barazim dhe nje humbje Nje perballje mjaft interesante mes dy skuadrave qe jane ne pozitat e liderit ne kampionatet respeketi

» Champions League spikat sot sfida mes Romes dhe Bayernit

brbrChampions League luan sot ne mbremje ndeshjet e para te xhiros se trete ne disa grupe ku spikat perballja ne Olimpico mes Romes dhe Bayernit te Mynihut Sfida e grupit E ve perballe dy ekipet qe kane bere me mire ne dy ndeshjet e para Gjermanet kryesojne me dy fitore dhe kerkojne qe te hedhin nje hap te madh drejt kualifikimit te parakohshem nese fitojne ne transferte ndaj Romes qe mban vendin e dyte me dy pike me pak Italianet jane te karikuar dhe shpresojne qe me rikuperimin e Astorit dhe

» Avokatia e Shqiperise ne UEFA

brbrSkuadra e avokateve beson sa ka prova te mjaftueshme per te mbrojtur perpara Komisionit te Disiplines prane UEFA-s Federaten Shqiptare te Futbollit per incidentin e Beogradit I ftuar ne emisionin 30 minuta juristi Envi Hicka ka bere te ditur se kerkohet te bindet disiplina me argument profesional dhe nese ka nevoje do te shkohet deri ne shkallet e tjera te gjykimit Hicka ka argumentuar edhe dyshimet per denime shembullore ndaj kapitenit Cana apo Xhaka Balaj e Lila per provokime ne fushe Rre

» Talenti i Bazelit Ajeti i hap deren Shqiperise

brbrNje tjeter talent me origjine shqiptare i ka hapur deren perfaqesimit ne te ardhmen me kombetaren kuqezi Behet fjale per 21-vjecarin e Bazelit Arlind Ajeti i cili deri me tani ka luajtur me te gjitha kategorite e moshave te kombetareve te Zvicres Lajmi behet i ditur nga mediat kosovare sipas te cilave Ajeti pasi ka pare ate cfare ka ndodhur ne ndeshjen Serbi-Shqiperi ka ndryshuar mendje dhe ka vendosur te luaje me kombetaren kuqezi dhe jo me Zvicren Lajmi eshte konfirmuar edhe nga vete baba

» Man United ndalet edhe nga West Bromwich

brbrManchester United vazhdon te mos gjeje ekuiliber ne rezultatet e veta ne kete sezon te Premier League Skuadra e trajnerit Luis Van Gal nuk shkoi me shume sesa barazimi 2 me 2 ne sfiden e fundit te javes se 8 ne transferte kunder West Bromwich Albion Ne kete perballje Van Gal preferoi te aktivizoje si titular kosovarin Januzaj perpara Falkaos ndersa mungesa me e madhe ishte Rooney i skualifikuar West Bromwich gjithsesi kaloi ne avantazh qe ne fillim me Sessegnon ndersa Man United barazoi vet

» Mourinho sulmon trajneret e kombetareve

brbrTrajneri i Chelsea Jose Mourinho ka sulmuar skuadrat kombetare vetem pak ore para ndeshjes se radhes qe skuadra e tij do te luaje kunder Maribor ne Champions League Londinezet nuk do te kene te gatshem ne kete sfide emra si Deigo Kosta Shyrle apo Ramirez kryesisht pasi jane demtuar pak dite me pare ne ndeshjet me ekipet kombetare cka ka bere qe Mourinho te irritohet jo pak Klubet nuk jane te mbrojtura Disa federate marin informacion tek ne per gjendjen e lojtareve disa te tjera jo I vetmi q

» Shanset e lojtareve gjermane per te fituar Topin e Arte

brbrTriumfi i Gjermanise ne kupen e botes mund ti jape shanse te medha nje lojtari nga ky vend per te fituar 8220Topin e Arte8221 Ky eshte mendimi i kreut te UEFA-s Michel Platini i cili ne nje interviste ka deklaruar se eshte e logjikshme nese kete here ky cmim fitohet nga nje gjerman Une nuk do te votoj per Topin e Arte por tani eshte e zakonshme qe ate ta fitoj lojtari qe arrin gjera te medha me kombetaren dhe kete vit fitues mund te jete nje futbollist gjermandeklaroi Platini Deklarata e kre

» Statistikat e frikshme te Balotelit

brbrKritikat mbi sulmuesin italian Mario Baloteli Blerja 20 milionshe e Liverpulit shihet si deshtim nga syri i kritikeve por edhe i fansave Super Marjo nuk ka arritur akoma te shenoje gol ne Premier Lige Kato jane statistikat negative te ish sulmuesit te Milanit brbr brbr-Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Baloteli nuk ka shenuar akoma asnje gol ne Premiere Leaguebrbr brbr-Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Baloteli nuk ka dhene asnje asist ne Premiere Leaguebrbr brbr-Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā Ā  Renditet i 148-ti per saktesi goditje ne Prem

» Suarez ndez El Clasico-n

brbrVetem pak dite e ndajne boten e futbollit nga perpballja me epike ajo mes Real Madrit- Barcelona Pa dyshim dy pretagonistet kryesor te El Clasico-s jane Ronaldo dhe Mesi Per ardhjen e merkatos se veres ne Katalunja Luis Suarez argjentinasi Lionel Mesi eshte me i mire se ylli portugezbr Per mendimin tim Mesi eshte lojtar me i mire E shoh ne stervitje dhe ndeshje eshte unik Te gjithe jemi deshmitar te asaj qe ai ka dhene per Barcelonen qe kur eshte bere pjese e klubitbr Edhe pse Ronaldo ka she

» Bale humb Liverpulin dhe El Clasico-n

brbrYlli i Real Madrit Gareth Bale ka pesuar nje demtim qe do ta mbaje jashte fushes ne ndeshjen e Champions League perball Liverpul dhe ne El Clasicon e fundjaves perball Barcelones 100 milionshi i galaktikave qendroi ne stol gjate fitores se Realit ne fundjave 5-0 perball Levantes Lajmin e ka konfirmuar veteAnceloti i cili shprehet se demtimi i Bale ishte me serioz nga ce mendonin prandaj do te humbe dy ndeshjet e rradhes Real Madrit do te luaje ne mesjave perball Liverpulit e vlefshme per Ch

» Me kujtoni

brbrMe kujtoni Ajo eshte Natalie Joel bukuroshja e cila u be famshe nga nje shoe televiziv Chelsea Gjate nje seti fotografik te realizuar me bikini ajo tregon se eshte nje modele seksi elegante dhe shume feministe Fotot jane te realizuara ne bikine Ajo beri fame edhe si modele e Hugo Taylor derisa tani eshte njera prej me te dashurave te Made in Chelsea derisa ajo eshte pak sa me e rezervuar nga i tere ekipi i E4 por tani Natalie Joel po i ze titujt e gazetave Ajo eshte paraqitur ne nje brend t

» Vaqarr shembet ndertesa 5-kateshe me shperthim

brbrGodina pesekateshe e ndertuar prane Ures se Beshirit ne Vaqarr tashme nuk ekziston me E klasifikuar nga Inspektoriati Ndertimor Urbanistik kombetar si e jashte ligjshme ndertesa iu nenshtrua shembjes me shperthim te komanduar Vendosja e eksplozivit dhe shperthimi i paralajmeruar nga INUK u realizua me sukses kete pasdite Nga shperthimi nuk pati deme te tjera materiale perreth pervecse nje reje tymi Prishja e nderteses peskateshe ishte pjese e aksionit te ndermarre per te gjitha ndertimet pa

» Mami Kate ne super forme

brbrDukesha e Kembrixhit ka bere sot daljen e pare publike pas zerave se ajo eshte shtatezane dhe po pret femijen e saj te dyte Ajo parakaloi pergjate Pallatit Bukingam ne saje te vizites se presidentit te Singapurit Kate e cila eshte rreth 13 javeshe shtatezane me femijen e saj te dyte prej disa kohesh vuante nje nje semuandje e pazakonte sot ishte ne nje forme mjaft te mirebrbr gallery-2 margin auto gallery-2 gallery-item float left margin-top 10px text-align

» Tirane perplasje me permbarimin

brbrPerplasje fizike mes perfaqesuesve te permbarimit dhe 4 familjeve jane nxjerre me force nga nje godine ku ishin strehuar prej 20 vitesh ne ndertesen e ish-ndermarrjes se tensionit te larte ne rrugen Siri Kodra Permbarimi privat ka nisur sot aksionin per te nxjerre jashte 4 familjet e para qe te vazhdoje me pas edhe me te tjerat gjithsej 15 familje Pas klimes se tensionuar ka nderhyre dhe policia e rendit e thirrur per ndihme duke shoqeruar 6 persona te gjithe familjare qe deklarojne se nuk

» Vildane Zeneli e bukur dhe pa zhveshur

brbrModelja bukuroshe Vildane Zeneli ka bere publike disa fotografi te cilat jane te realizuara ne Amerike ku ajo jeton dhe punon Me fustan te bardhe dhe me nje bluze te bardhe ne disa fotografi si dhe ne disa tjera me nje fustan te kalter ajo ka shijuar nje dite duke bere fotografi prane detit ne nje plazh brbr gallery-2 margin auto gallery-2 gallery-item float left margin-top 10px text-align center width 33 gallery-2 img border 2px solid cfcfcf

» Frike nga cmimi i energjise

brbrBiznesi dhe sindikatat ne qarkun e Korces i tremben shtrenjtimit te energjise elektrike Sipas Albert Nastos kryetar i shoqates se biznesit te vogel rritja e cmimit falimenton shume biznese te cilet edhe ne keto kushte jane ne veshtiresi te medha br Nderkohe drejtuesit e sindikatave u bejne thirrje qytetareve korcare te mbeshtesin iniciativen per te kundershtuar rritjen e cmimit Ne te gjithe qarkun e Korces ushtrojne aktivitetin e tyre me shume se 20 mije biznese te vogla dhe te mesme biznese

» 114 vjet pa Naim Frasherin

brbrshte perkujtuar ne qytetin e Permetit 114-vjetori i vdekjes se rilindesit Naim Frasheri Aktiviteti i emertuar Nata e bardhe Naimjane nisi me nje homazh ne shtepine e vellezerve Frasheri per tu zhvendosur me pas ne qytetin e Permetit Pjese e Nates se Bardhe ishin sesioni shkencor per rolin e frasherllinjve ne rikthimin e identitetit kombetar te shqiptareve si dhe nje konkurs i te rinjve nga shkolla te Shqiperise Kosoves dhe Maqedonise Ne Naten e Bardhe Naimjane u nderuan me cmime mirenjohjej

» Vlore digjet Makina e kryeregjistrueses

brbrDigjet makina e kryeregjistrueses se Vlores Ina Luci Makina e tipit Toyota me targe AA 75 JP eshte djegur plotesisht rreth ores 2312 minuta por fatmiresisht pa shkaktuar lendime ne njerez Makina ishte e parkuar prane shtepise se drejtoreshes se regjistrimit te pasurive ne lagjen Pavaresia te qytetit Forcat e policise shkuan ne vendin e ngjarjes dhe konstatuan se zjarri ka qene i qellimshem Burimet e policise se Vlores bejne me dije se jane shoqeruar ne polici pese persona te cilet mund te ke

» Rama Ne BE nuk shkohet me sterkembesha

brbrVetem duke bashkepunuar me njeri-tjetrin vendet e Ballkanit do ti afrohen me shpejt Bashkimit Europian Kete mesazh ka dhene sot Kryeministri Edi Rama gjate nje aktiviteti me rastin e dites se bashkepunimit Shqiperi-Gjermani Gjithashtu Rama ka theksuar se nuk mund te ecet ne rrugen drejt Europes duke penguar njeri-tjetrin Keto deklarata u bene ne nje aktivitet ne kuader te Tetorit Gjerman Ne kete aktivitet u theksua fakti se bashkepunimi cerekshekulli me Gjermanine qe prej vitit 1988 i ka sj

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos