Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-24 nga gazeta Vizion Plus (gjithsej 26 artikuj )

» Vendimi i UEFA-s dhe reagimi i FSHF-se

brbrShqiperia humbet ndeshjen 3-0 ne tavoline Serbise i hiqen tre pikeĀ  dhe dy ndeshje pa tifoze Te dy federatat denohen me 100 mije euro gjobe Ishte ky vendimi i disiplines prane UEFA-s per incestin e Beogradit ne 14 tetor Duket se organizata evropiane e futbollit ka dashur te jete politikisht korrekte duke i denuar thuajse njesoj te dy federatat Por ky vendim nuk eshte pranuar nga federata shqiptare e futbollit qe ka deklaruar se do te apeloje vendimin sipas anetarit te komitetit ekzekutiv

» Europa League turqit fitojne lehtesisht 4-0

brbrTifozet e Beshiktashit festuan ne Beograd edhe per nderin e Shqiperise dhe Kosoves Keto jane fjalet me te cilat thuajse cdo media turke nis artikujt e saj mbi ndeshjen e luajtur mbremjen e se enjtes dhe qe u transmetua live ne Vizion Plus Nje beteje e turqve qe fituan dhe rivendosen ne vend edhe gezimin e Shqiperise dhe Kosoves nje fitore ne kalane e Partizaneve apo triumfi i turqve reflekton ne Evrope ishin keta titujt e medias turke nderkohe qe tensioni ka qene mjaft i madh ne kryeqytetin

» De Biazi Zhgenjim per vendimin qe nuk dha drejtesi

brbrTrajneri i kombetares Shqiptare te Futbollit Xhani De Biasi ka reaguar menjehere lidhur me vendimin e UEFA-s Tekniku i kuq e zinjve shpreh zhgenjimin e tij per kete vendim qe sipas tij jo vetem qe nuk dha drejtesi por i hoqi Shqiperise dhe ate qe fitoi ne fushe Me poshte mund te lexoni reagimin e plote te De Biasitbrbr brbr8220Zhgenjim per nje vendim qe nuk dha drejtesi Une e kuptoj komitetin por mendoj se eshte e veshtire per ne te pranojme nje verdikt qe na jep goditjen e fundit Na moren d

» UEFA Shqiperia humb ndeshjen ne tavoline FSHF Apelojme vendimin

brbrFederata Shqiptare e Futbolit konfirmon zyrtarisht qe Shqiperia e humb ndeshjen ne tavoline Ā Komisioni i disiplines vendos gjithashtu qe Serbise ti hiqen 3 pike dhe te luaje dy ndeshje pa tifoze Mesohet gjithashtu se te dyja federatat ajo shqiptare dhe serbe jane gjobitur me nga 100 mije eurobr Sipas perfaqesursve ligjor te FSHF-se Shqiperia eshte penalizuar nga vendimi i futbollisteve te kombetares per te mos u rikthyer ne fushe FSHF njofton se do te apeloje vendiminbrbr brbrbrbr br

» Beshiktashi mund Partizanin e Beogradit 4-0

brbrPoker golash ne Beograd ku vendasit e Partizanit jane mundur nga Besiktsi me rezultatin 4 me 0 Ndeshja e transmetuar direkt ne ekranin e Vizion Plus ka dhuruar shume gola dhe emocione Sipari i golave u hap ne minuten e 18 ku Kavlak befasoi portierin serb me nje predhe nga jashte zone duke shenuar nje supergol Shifrat u dyfishuan ne fund te pjeses se pare me ane te sulmuesit Demba Ba Edhe pjesa e dyte ishte nuk solli asgje te re per Partizanin e Beogradit i cili vuajti presionin e skuadres m

» Nderpritet ndeshja Slovan Bratislava- Sparta Prague

gallery-3 margin auto gallery-3 gallery-item float left margin-top 10px text-align center width 33 gallery-3 img border 2px solid cfcfcf gallery-3 gallery-caption margin-left 0 Ndwrpritet ndeshja Slovan Bratislava- Sparta Prague Ndwrpritet ndeshja Slovan Bratislava- Sparta Prague br styleclear both brbrArbitri ka nderprere ndeshjen pas sherrit mes cekeve dhe sllvake

» Sot ne Serbi takimi Partizan 8211 Beshiktash

brbrBeogradi pergatite te perjetoje sot nje tjeter mbremje te nxehte sportive pasi ne oren 21 05 do te luhet perballja mes vendasve te Partizanit dhe skuadres se Beshiktash ndeshje e vlefshme per grupin C te UEFA Europa League Ndeshja derbi e Ballkanit mban Brenda saj tensionin dhe friken per trazira te mundshme Brenda dhe jashte stadiumit mes grupit ultras vendas Grobari dhe grupimit Carshi te turqve te cilet kane mberritur ne Beograd 24 ore para ndeshjes Pervec aspektit teknik ku pritet nje nd

» Reagimet e deputeteve per vendimin e UEFA-s

brbrVendimi i UEFA-as ka sjelle edhe reagimin e Ministrit te Mjedisit Lefter Koka Ky i fundit etiketon direkt Platinine si fajtorin per kete vendim jo ne favor te Shqiperise Sipas tij Mishel Platini nuk ka ditur te mendoje mire ne kete rast ndersa deputeti Bashkim Fino deklaron se UEFA ka dhene nje vendim teresisht te njeanshem duke penalizuar Shqiperine tha Finobrbr brbrĀ brbr brbrbrbr brbrbrbr br

» Dyndje ne sportele per te paguar energjine

brbrNe dy ditet e fundit abonentet familjare kane filluar te dynden ne sportele per te paguar faturat e prapambetura te energjise elektrike Ne Elbasan ka pasur rritje te perqindjes se arketimeve megjithese nga ana tjeter humbjet vazhdojne te jene te medha Por banoret ankohen edhe per faturime te padrejta Edhe ne DurresĀ  njerezit mbajne radhe per te paguar ne kohe faturat per energjine e konsumuar Operatori i sistemit te shperndarjes ka nisur ne te gjithe vendin aksionin per nderprerjen e energj

» Koka Ligj dhe koncept i ri per mbetjet

brbrTarifa vjetore qe paguan cdo familje per pastrimin pritet te rritet Ministri i Mjedisit Lefter Koka deklaroi se eshte ndryshuar me ligj menyra e menaxhimit te mbetjeve nga njesite e qeverisjes vendore duke futur parimin ndotesi paguan Shqiperia prodhon 1 milione ton mbetje ne vit por per shkak te menaxhimit te keq te tyre nuk plotesohen as kapacitetet e te vetmit landfill me standarde ne Bushat Ne vend numerohen 65 vend-depozitime ne zonat urbane dhe 220 ne ato rurale Per here te pare Shqipe

» Mustafa Koalicioni i shendoshe

brbrPas zerave per krisje te koalicionit opozita mes AAK-se LDK-se nismes e vetevendosjes ka ardhur reagimi i liderit te lidhjes demokratike Isa Mustafa Permes nje komenti ne rrjetin social facebook thekson se blloku opozitar eshte me i forte se kurre pasi marreveshja e bashkepunimit mbeshtetet te hapja e nje perspektive per zhvillimin e vendit dhe per funksionimin e shtetit ligjor ne po bejme perpjekje qe me pergjegjesine me te madhe te ndertojme institucionet demokratike dhe te qendrueshme te

» AMA Zgjidhen 4 finalistet

brbrAnetaret e maxhorances ne Komisionin e Medias kane perzgjedhur 4 kandidate per postin e kryetarit te autoritetit te medias audiovizive Genti Skenderaj Genti Sala Bers Hado dhe Anila Basha jane 4 emrat qe kane marre votat e anetareve te Komisionit te Medias me te cilet Komisioni i Medias do te zhvilloje javen e ardhshme seanca degjimore per vizionin qe kane ata per drejtimin e AMA-s Sipas ligjit per median opozita ka te drejte te skualifikoje 2 nga keto 4 kandidatura dhe per kete arsye nenkry

» Gjirokaster Degradon muzeu i kalase

brbrMuze i armeve ne Gjirokaster njeri nga me te rendesishmit e ketij lloj ne Shqiperi eshte lene ne meshire te fatit ArmeĀ  te rendaĀ  ta kalibrave ta ndryshem qe i takojne perkatesishtĀ  forcave ushtarake italianeĀ  dhe atyre gjermaneĀ  gjenden qe ne hyrjeĀ  te kalase se Gjirokastres Nje pjeseĀ  e ketyre armeveĀ  poĀ  ndryshken si pasoje e lageshtiresĀ  qe ka neĀ  hyrje te keshtjellesĀ  dhe brenda mjediseve te muzeut Specialisti i restaurimit te armeve Frederik StamatiĀ  eshte i mendimit se m

» Koka fajeson Platini per vendimin e UEFA-s

brbrVendimi i UEFA-as ka sjelle edhe reagimin e Ministrit te Mjedisit Lefter Koka Ky i fundit etiketon direkt Platinine si fajtorin per kete vendim jo ne favor te Shqiperise Sipas tij Mishel Platini nuk ka ditur te mendoje mire ne kete rastbrbr brbrbrbr brbrbrbr brbrbrbr brbrbrbr br

» iljeta nje mami ne forme

brbrPas zhurmave dhe spekullimeve per nje tjeter shtatezani te ciljetes pasi ajo postoi disa foto ne kohen kur ajo priste djalin e pare duke u kthyer pas ne kohe tashme ajo ka postuar serish foto te tjera e ku ne fokus qendron djali i saj Si gjithmone ajo eshte vleresuar serish per linjat ne perfeksion ku shume prej miqve te saj e admirojne Kengetarja i eshte dedikuar me kohe te plote te voglit te saj dhe kete gje e ka deshmuar edhe me ane te fotove te ndryshme te cilat i ka postuar ne rrjetin s

» BBC Uefa e denoi Shqiperine per braktisje te ndeshjes pas dhunes

brbrSerbia triumfuese ndaj Shqiperise per shkak se kuqezinjte braktisen ndeshjen pas dhunes se ushtruar Keshtu e komenton prestigjiozja BBC vendimin zyrtar te komisionit te disiplines Ne shkrimin e saj BBC thekson se pas pezullimit te ndeshjes nga arbitri Martin Atkinson ne minuten e 41 UEFA konfirmon se kombetarja shqiptare ka braktisur ndeshjen pas nje shtyrje prej gati 30 minuta BBC evidenton faktin se Shqiperia luajti ne kete ndeshje pa tifoze Nderkohe prestigjiozet yahoo AFP dhe Asociated P

» Reagimet e politikes per vendimin e UEFA-s

brbrVendimi i UEFA-s ngjall reagime te ashpra ne Shqiperi I pari qe ka reaguar me tone zhgenjyese ka qene vete trajneri i kombetares shqiptare Gianni De Biazi i cili shprehet shume i zhgenjyer nga vendimi i UEFA-s Me ane te nje statusi ne facebook Gianni De Biazi nenvizon Ā I zhgenjyer per nje gjykim qe nuk na japin drejtesi Une e kuptoj komitetin por une mendoj se eshte e veshtire per ne qe te pranoje nje vendim te cilin ne jemi mposhtur ne te gjitha frontet Ne kemi marre edhe ate qe ne e kish

» Korce dy viktima nga nje aksident i rende

brbrDy persona kane humbur jeten ndersa tre te tjere jane plagosur gjate nates ne aksident automobilistik Aksidenti fatal ndodhi ne aksin Korce 8211 Pogradec ne afersi te vendit te quajtur Drithas Nje mjet i tipit Mazda ka humbur kontrollin dhe eshte rrezuar nga ura Viktimat jane Taulant Qeleshi dhe Erjon Ago Te plagosur kane mbetur Nikolin Misha 24 vjec Kristi Sheshimi 21 vjec si dhe Vasil Shara Forcat e policise qe mberriten ne vendin e ngjarjes konstatuan se shkaku i aksidentit ka qene nje ma

» Kendall Kardashian me sensuale se kurre

brbrFamilja Kardashian di vertete si te jene gjithmone ne qender te vemendjes Ajo qe ka bere buje dhe ka terhequr vemendjen e te gjitheve ditet e fundit eshte motra e Kim Kardashian Kendall Kim ka qene zakonisht ne plan te pare te mediave per linjat dhe bukurine e saj Por dikush qe po ia kalon eshte motra e saj Kendall Jenner Kendall u shfaq me hot se kurre se fundmi dhe pse ajo eshte bukuroshe e kalibrit boteror e tregon fotoja me poshtebrbr gallery-3 margin auto gallery-3 ga

» West Kim eshte e semure

brbrYlli amerikan i hip hopit Kanye West e ka quajtur gruan e tij Kim Kardashian si me te semure po ne kuptim pozitiv Dy dite me pare Kim Kardashian ka pasur ditelindje urimet kane qene te shumta por me e vecnta ka qene nga bashkeshorti i saj Kanye West e ka uruar ne menyre te vecante Me ane te nje postimi ne twitter Kanye shkruan Ai thote se e ka bashkeshorten me te semure Urime ditelindjen beb Falemindeirt qe je gruaja dhe nena me e semurebrbr gallery-3 margin auto gallery-3

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos