Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-30 nga gazeta Vizion Plus (gjithsej 20 artikuj )

» Rama Jo me pagesa edhe per ata qe vjedhin

brbrNe kuader te aksionit kunder vjedhjes se energjise elektrike kryeministri Rama me ane te nje postimi ne facebook nenvizoi edhe njehere se cmimi nuk do te rritet por secili do te paguaje ate qe i takon e kush paguan nuk do te jete me i detyruar te paguaje edhe per ata qe vjedhin 8211 sic ka ndodhur per 20 vjet me radhe Gjithashtu kreu i qeverise beri te ditur se pensionet e kryefamiljareve pensioniste dhe pagesat e personave qe jetojne me ndihme ekonomike apo atyre me aftesi te kufizuar do t

» Halimi Nuk kemi ftese per tryezen e Nacos

brbrOpozita nuk ka nje ftese zyrtare nga mazhoranca per te qene pjese e tryezes se te premtes per reformen ne sistemin e drejtesise Te pakten kete pretendon nenkryetari i grupit parlamentar te Partise Demokratike Eduard Halimi ne emisionin 30 minuta Tryeza e se premtes eshte thirrur prej disa ditesh tashme nga ana e ministrit te drejtesise Nasip Naco dhe pason ate te organizuar nga presidenti i republikes Bujar Nishanibrbr br

» Bojkot reformes ne drejtesi

brbrOpozita nuk ka nje ftese zyrtare nga mazhoranca per te qene pjese e tryezes se te premtes per reformen ne sistemin e drejtesise Te pakten kete pretendon nenkryetari i grupit parlamentar te Partise Demokratike Eduard Halimi ne emisionin 30 Minuta br Tryeza e se premtes eshte thirrur prej disa ditesh tashme nga ana e Ministrit te Drejtesise Nasip Naco dhe pason ate te organizuar nga presidenti i republikes Bujar Nishanibrbr br

» Deshton ndeshja e basketbollit Vllaznia-Mornar

brbrDeshton ndeshja e basketbollit mes shkodraneve te Vllaznise dhe malazezeve te Mornar e vlefshme per ligen ballkanike Takimi nuk eshte zhvilluar per shkak te mosfunksionimit te tabeles elektronike Per me shume se nje ore sfida eshte shtyre me besimin se tekniket mund te rregullonin tabelen Por as ajo nuk ka ndodhur Arbitri i takimit delegati dhe perfaqesuesi i liges ballkanike kane vendosur qe takimi te mos zhvillohet pasi ka qene e pamundur teknikisht Skuadra e Vllaznise e ka humbur ndeshjen

» Lushnje arrestohet autori i disa vjedhjeve

brbrPolicia e Lushnjes ka arrestuar neĀ  flagrance nje person i cili i maskuar dhe i armatosur kryenteĀ  vjedhje ne shtepi private e ne biznese Ne oret e para te mengjesitĀ  pronari i nje magazine ne Fier-Shegan teĀ  Lushnjes ka njoftuar se po vidhej biznesi i tij Salla operative ka nisur ne vendngjarje forcat e gatshme te cilat kane arritur ti vene prangat 26-vjecarit Endri Skraqi Sipas policise ai po vidhte ne magazinen e shtetasit Izet Myzeqari Ne cilesine e proves materiale jane kapur nje ar

» 8220Arvizu per korrupsionin Shqiperia po jep shembull te mire8221

brbrShqiperia po jep shembull te mire ne luften kunder korrupsionit Kjo ka qene deklarata qe ka dhene ambasadori amerikan ne Tirane Aleksander Arvizu Gjate nje konference shkencore te organizuar nga Kontrolli i Larte i Shtetit Arvizu tha qe nje sistem demokratik do te thote qe ka nje auditues publik te pavarur vetem ne kete menyre mund te ruhen pasurite e shtetit Ā Ne nje qeveri nje auditues i mire eshte i pavarur dhe i kujdesshem nje shoqeri demokratike duhet te veproje me auditues te mire ata

» Lezhe ndertimet pa leje pushtojne kalane

brbrNdertimet pa leje kane depertuar gjate 20 viteve ne zonat e rendesise se vecante ne Lezhe edhe pse ligji ndalon rreptesishte cdo ndertim Vetem ne zonen arkeologjike numerohen 129 ndertimeku krahas shtepive te banimit ka edhe bizneseve Me e keqja ka ndodhur brenda mureve te vjetra te kalase ku jane ndertuar shtepi banimibr Besi Bekteshi thekson se Ato qe jane me skandalozet jane 17 objekte te ndertuara brenda mureve shume te rendesishme qe une i quaj citadela e Lezhes Ato objekte nuk duhej te

» Dacic per viziten e Rames

brbrPolitikanet serb deshmojne dhe nje here se i druhen mesazhit qe kryeministri Edi Rama do te percjelle ne Presheve gjate qendrimit te tij ne serbi ne viziten e 10 nentorit Duke folur ne nje interviste per televizionit serb rts numri nje i diplomacise serbe Ivica Dacic deklaroi se pret qe mesazhi i kryeministrit shqiptar Edi Rama ne rajonet me shumice shqiptare te mos cenoje marredheniet mes dy vendeve Pyetja nuk eshte nese dikush duhet te shkoje apo jo por mesazhet qe do te dergoj Ne presim q

» Ruci kunder ministrave ne parlament

brbrPer here te pare qe prej shpalljes se betejes kunder vjedhjes se energjise ministrat e qeverise Rama jane perballur me kritika nga vete grupi parlamentar qe i ka votuar ne ekzekutiv Kryetari i grupit parlamentar socialist Gramoz Ruci ka marre fjalen ne parlament menjehere pas ministrave Gjiknuri e Tahiri per tu kujtuar se qeverisja nuk behet me aksione por punohet cdo dite kunder paligjshmerise Mos u fshihni pas fjaleve te kryeministrit nuk luftohet ceshtja me aksion por punohet perdite sit

» Rama Fundi i informalitetit

brbrKryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit ka premtuar se Shqiperia do te shpetoje nga informaliteti duke iu referuar kryesisht aksionit kunder abuzuesve te energjise elektrike Sipas Rames qeveria ka nje strategji te qarte zhvillimi Ndersa ministri Damian Gjiknuri ka deklaruar se se shpejti do te ngrihet nje task force kunder vete elektricisteve qe bashkepunojne me vjedhesitbrbr br

» Durres Prishen ndertimet tek Ura e Dajlanit

brbrInspektorati Ndertimor Urbanistik Kombetar ka nisur mengjesin e sotem shembjen e te gjitha ndertimeve qe behen pengese per investimin e ri ne zonen e plazhit te Durresit Ne te dy anet e rruges Ura e Dajlanit-Plepa me gjatesi 42 km ka nisur shembja e verandave dhe cative qe jane ndertuar siper trotuareve ne te dy anetbr Aksioni ne fjale eshte zhvilluar me mbeshtetjen e policise se rendit nderkohe qe pjese e tij jane edhe pastrimi i rrethrrotullimeve ne Plepa si dhe zona tek te dy mbikalimet q

» Jahjaga kerkon dialog opozita ne Kosove nuk bindet

brbrNdonese zyra e presidentes se Kosoves konfirmon per vizion plus se po behen perpjekje per te ulur ne nje tryeze lideret e partive kryesore ne vend per zgjidhjen e krizes palet duken larg ne qendrimet e tyre Gjate takimit te mbajtur mengjesin e te enjtes ne Prishtine lideret e bllokut opozitar ne Kosove njoftuan se do i drejtohen kryesueses se kuvendit zonjes Flora Brovina me nenshkrimet e deputeteve per mbajtjen e seances konstituive Pas takimit Haradinaj njoftoi se asnje nga pikat e marreve

» Tropoje arrestohen 3 elektriciste

brbrOperacioni per prerjen e lidhjeve te paligjshme te energjise dhe arrestimin e vjedhesve vazhdon me te njejtin intensitet Drejtorite e policive ne qarqe raportojne per rritjen e numrit te te arrestuarave Policia e bajram currit ka vene ne pranga tre elektriciste Te arrestuarit jane Faik Dollapi Shaqir Lamnica dhe Isa Tutaj Burime zyrtare sqarojne se arrestimi i elektricisteve eshte bere per shkak se nuk kane zbatuar urdhrin per nderprerje te energjise ne rastet e lidhjeve te paligjshme te ene

» Rusia provokon NATO-n me manovra ushtarake

brbrNe kulmin e tensioneve mes NATO-s dhe Rusise per shkak te situates ne Ukraine Moska zyrtare ka bere nje levizje ushtarake qe per aleancen eshte nje provokim Ne nje njoftim te saj aleanca e atlantikut verior njofton se me tatat 28 dhe 29 tetor dy avion bombardues rus kane fluturuar mbi detin Balltik dhe detin e Zi Megjithate NATO njofton se radaret e saj kane identifikuar bombarduesit qe po kryenin manovra ushtarake ne ujerat nderkombetare pa e cenuar hapesiren ajrore te shteteve te NATO-s L

» Miranda Kerr gjithmone ne forme

brbrAjo eshte modelja e dyte me e pasur ne bote drejton kopmanine e saj dhe i kushton nje vemendje shume te vecante djalit te saj Fjala eshte per Miranda Kerr Te gjithe mund te pyesin se si ia del ajo edhe pse eshte gjithe kohen e zene me pune Cili eshte sekreti i saj Sipas modeles Te jesh Produktive si dhe te dish te besh ndarjen mes regjimit personal dhe atij te perditshem brbr gallery-2 margin auto gallery-2 gallery-item float left margin-top 10px text-align ce

» Jolie behet bjonde

brbrAngelina Jolie eshte kthyer ne bjonde Te gjithe fasnave mund tiu duket nje vendim paska i cudtshem nga ana aktores dhe te gjithe jane kurioze te mesojne arsyen e vertete Sefundi aktoja eshte protagonistja kryesore e nje filmi te ri Nga deti qe po xhirohet ne ishujt Malteze Ne kete film Pitt dhe Jolie luajne serish krah njeri-tjetrit Ne fotografite e siguruara nga dailymail cifti dukett mjaft i dashuruarbr gallery-2 margin auto gallery-2 gallery-item float left mar

» Hiqet mesatarja per masterat

brbrQeveria ka hequr kriterin e mesatares ne aplikimin per masterat Vendimi eshte marre ne mbledhjen e qeverise Sipas ketij vendimi studentet do te perzgjidhen ne baze te kritereve te Universiteteve Studentet prej disa ditesh kane zhvilluar protesta per heqjen e mesatares Gjithashtu qeveria ka miratuar edhe kuota per transferimet ne universitete si dhe tarifat per masterat Ne baze te vendimit nxenesit qe ndjekin studimet ne institucionet arsimore publike dhe studentet qe ndjekin nje program stu

» Rama prezanton skemen e subvencionit per energjine

brbrPensionet e kryefamiljareve pensioniste dhe pagesat e personave qe jetojne me ndihme ekonomike apo atyre me aftesi te kufizuar do te rriten Kjo eshte zgjidhja e qeverise Rama ndaj 200 mije familjeve ne nevoje lidhur me heqjen e fashes prej 300 kwh te energjise elektrike Ne nje bashkebisedim me persona te shtresave ne nevoje kryeministri Rama ka deklaruar se qeveria eshte vendosur te ndeshkoje te gjithe ata qe vjedhin energjinebrbr brbrKa shume spekulim me operacionin qe ka filluar Sa shume

» Si do te behet kompensimi i energjise elektrike

brbrKompensimi i cmimit te energjise elektrike per 200 mije familjet shqiptare do te behet ne masen 100 por per konsumin deri ne 300 kilovat ore Vizion Plus ka mesuar skemen qe pritet te zbatohet tek shtresat ne nevoje pas rritjes se cmimit te dritave Pra thene me thjesht nese keto familje paguajne aktualisht 77 leke per cdo kilovat ore edhe pas rritjes se cmimit do te paguajne po kaq pasi pjesa tjeter do tju kompensohet ne dore nga shteti Por burime nga Ministria e Mireqenies Sociale pohojne se

» Rama-Ruci debat per ministrat

brbrPer here te pare ne sallen e parlamentit debati per qeverine eshte bere mes kryetarit te grupit parlamentar socialist Gramoz Ruci dhe kryeministrit Edi Rama Replikat nisen nga numri 2 i socialisteve i cili nuk i kurseu kritikat ndaj ministrave Gjiknuri e Tahiri ne lidhje me betejen kunder vjedhjes se energjise Por kryeministri Edi Rama u ka dale ne mbrojtje publikisht ministrave te kabinetit te tijbr Gramoz Ruci Zoterinj ministra kur vini ketu ne Parlament duhet te mendoni qe sjeni kryeminis

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos