Lajmet e tërhequra në datën 2014-09-21 nga gazeta Panorama (gjithsej 4 artikuj )

» Papa mes nesh

e Diele 21 Shtator 20141223 pm brbrEDMOND TUPJAbrbrSSSAbrASSĀ  Ā  Ā  Ā  Sot Papa Francesku vjen ne Shqiperi Plot njezet vjet pas vizites se Papes Gjon Pali II kur ne pushtet ishte eĀ djathta Ngjarje e bujshme event i eventeve Pergatitje te ethshme per pritjen e tij Krejt e kuptueshme Kesaj here ne pushtet eshte e majta Rendesine e kesaj vizite e shpjegoi fort qarte zoti Kryeminister ne emisionin Opinion te TV Klanit brbrPavaresisht se krishterimi lindi ne Palestine ai rrezat

» Debatet ne KLD refuzohet shkarkimi i 2 anetareve Nishani Sulm i maxhorances

e Diele 21 Shtator 20141230 pm p classwp-caption-text Nga nje mbledhje e KLD-sebrbrPa kaluar 24 ore nga depozitimi ne Kuvend Keshilli i Larte i Drejtesise reagoi dje ne lidhje me kerkesen e 39 deputeteve te maxhorances per shkarkimin nga detyra te nenkryetarit te Keshillit Elvis efa dhe anetarit Lulzim LecajbrbrNe kete kerkese deputetet pretendonin se anetaret efa dhe Lecaj kane kryer dhjete shkelje te ligjin ne mbledhjen e fundit te KLD-se Ne oret e mbremjes se djeshme KLD-

» Nje replike miqesore me Fatos Lubonjen

e Diele 21 Shtator 20141221 pm brbrBLENDI KAJSIUbrĀ SSSAbrASSĀ  Ā  Ā  Ā  Ā Fatos Lubonja ne artikullin e tij Qe Papa Francesku te mos keqperdoretĀ Panorama 18 shtator shpreh nje shqetesim te justifikuar ne lidhje me keqperdorimin e vizites se Papes Menyra se si toleranca dhe bashkejetesa fetare jane kthyer klishe qe perdoren nga elitat eshte nje shqetesim i drejte i autorit Aq me teper kur sic thote Lubonja jane pikerisht keto elita qe fryhen me tolerancen fetare te cilat gj

» Sot qe Papa eshte midis nesh kujtojme Nene Terezen8230

e Diele 21 Shtator 20141219 pm VISAR ZHITIbrbrĀ  Ā  Ā  Nese Nene Tereza do te ishte ende ne kete jete dhe jo ne qiell Ajo sot do teĀ gjendej ketu ne Tirane do te vinte nga kudo patjeter qe te dilte ne aeroport per te pritur Papa Franceskun ashtu sic kishte bere 21 vite me pare kur Papa Vojtila vizitoi Shqiperine Sipas zakonit te popullit te saj bijat dalin te pragu i shtepise per ti uruar mireseardhjen mysafirit te dashur Papa Francesku zgjodhi Shqiperine si vendin e pare ne

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos