Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-01 nga gazeta Panorama (gjithsej 12 artikuj )

» Parlamenti te kthehet ne majen e demokracise

e Merkure 1 Tetor 20140910 am p classwp-caption-text Basha dhe DaulSSSAbrASSPartite popullore Europiane kerkojne sundimin e ligjit dhe zbatimin e vendimeve te gjykatave ne vend Deklarata u be dje nga Presidenti i PPE-se Joseph Daul gjate nje takimi me kreun e PD-se Basha dje ne Bruksel Takim me Lulzim Basha kryetar i Partise Demokratike te Shqiperise per situaten shqetesuese ne Shqiperi Sundimi i ligjit dhe vendimeve te Gjykates Kushtetuese duhet te respektohen ne menyre qe

» Opozita refuzon Peza Do zgjedhim dy anetare te AMA

e Merkure 1 Tetor 20140906 am p classwp-caption-text Komisioni i MediasSSSAbrASSPartia Demokratike ka refuzuar dje zyrtarisht kerkesen e maxhorances per te marre pjese ne punimet e Komisionit te Medias per te plotesuar me urgjence vendet vakante ne Autoritetin e Mediave Audiovizive dhe Keshillin Drejtues te RTSH Opozita e ka quajtur letren e hapur te firmosur nga anetaret e maxhorances si nje ultimatum qe sipas tyre synon te kape institucionet e pavarura SSSAbrASSQendrimin z

» Plani i Qeverise Makinat para 95 do dalin jashte qarkullimit

e Merkure 1 Tetor 20140858 am p classwp-caption-text Gjate nje mbledhje te QeverisebrbrStrategjia e Qeverise per uljen e ndotjes se mjedisit Program financimi per blerjen e mjeteve me kilometrazh zero dhe rritje eĀ  taksavebrbrThellim te diferencimit ne taksim per mjetet sipas vjetersisebrbrQeveria ka ne plan qe te nxjerre jashte qarkullimit automjetet e para vitit 1995 me synimin e uljes se ndotjes ne mjedis brKy propozim i cili ende mbetet i padefinuar deri ne fund mund te

» Letra e Kadarese per Aline ne 90 Ndal vrasjet ne kufi

e Merkure 1 Tetor 20140926 am p classwp-caption-text Ramiz Alia Ismail KadareSSSAbrASSNe maj te vitit 1990 Ismail Kadare i shkruan kryetarit te Presidiumit te Kuvendit Popullor Ramiz Alise Nje leter disafaqeshe ku Kadare rendit disa shqetesime jo thjesht ne emer te tij Pervecse venia ne dukje e disa problemeve qe lidhen me se shumti me pakenaqesite nder popull apo inteligjencie shkaktuar nga terrori qe perhapnin drejtues te Ministrise se Brendshme letra duket si nje nxitje

» Kreu i shoqates i kerkon seks jetimit te mitur

e Merkure 1 Tetor 20140919 am SSSAbrSSNje tjeter skandal me jetimet dhe personat pa perkrahje ne Shqiperi Emisioni investigativ 8220Fiks Fare8221 zbuloi dje nje histori abuzimi me te mitur nga drejtuesi i nje shoqate qe pretendonte te ishte ne ndihme te tyre Maksim Lico kreu i shoqates 8220Jetimet ne Fokus8221 po verifikohej per pervetesimin e fondeve per qellime perfitimi por u zbulua se ai perdorte shoqaten dhe per te kerkuar favore seksuale nga jetimetSSSAbrASSInvestigimi

» Energjia BB ok kredise 150 milione USD

e Merkure 1 Tetor 20141211 pm p classwp-caption-text Perfaqesuesja e Bankes Boterore ne Shqiperi Tahseen SayedbrbrBanka Boterore ka vendosur te financoje projektin per rimekembjen e sektorit energjetik ne vendin tone me nje kredi 150 milione euro Dy dite me pare Bordi i Drejtoreve Ekzekutive i dha ok financimit duke i hapur keshtu rruge zbatimit Dhenia e kredise u miratua edhe pas zgjidhjes se problemit qe qeveria kishte me kompanine ceke CEZ dhe kalimit te aksioneve 100 per

» Berisha Ristani ska vuajtur denim me burg

e Merkure 1 Tetor 20141201 pm Ish-kryeministri Berisha e ka cilesuar agresion psikopatik incidentin mes kreut te qeverise Rama dhe deputetit demokrat Ristani ne takimin e Dialogut te Nivelit te Larte Shqiperi-BE Permes nje postimi ne Facebook Berisha e quan agresion te radhes ndaj opozites kete incident Te dashur miq dje u zhvillua takimi i radhes i Dialogut te Nivelit te Larte per integrimin europian me pranine e komisionerit Fyle PD ndonese nuk eshte ne Parlament por bazua

» Halimi Rama sulmoi Ristanin me fjalor banal

e Merkure 1 Tetor 20141200 pm I pranishem ne tryezen me komisionerin Fyle deputeti i PD-se Eduard Halimi tregon versionin e tij lidhur me fjalorin e Kryeministrit ndaj Arben Ristanit Ne nje konference per shtyp nga selia blu Halimi thote se Rama nuk u nderpre per asnje moment ne 50 minuta te fjales se tij perballe komisionerit dhe vetem pasi mori fjalen Ristani perdori ate fjalor Meqe ne takimin me komisionerin ne largim mediat nuk ishin te pranishme te vertetat e takimit du

» Fuga Ristani i denuar per korrupsion dhe foles i dehur

e Merkure 1 Tetor 20141158 am Drejtori i kabinetit te Kryeministrit Endri Fuga deshmitar i perplasjes se djeshme me Arben Ristanin reagoi dje ne nje deklarate per mediat lidhur me akuzat e ardhura nga deputeti demokrat Nuk eshte qellimi i kesaj deklarate te tregoje edhe nje here tjeter kush eshte zoti Arben Ristani do shqiptar e njeh sepse eshte bere personazh mediatik qofte si i denuar me burg per korrupsion qofte si vjedhes votash ne krye te KQZ-se por edhe qofte si nje fo

» Ristani Sherri me Ramen ne takimin me Stefan Fylen

e Merkure 1 Tetor 20141155 am p classwp-caption-text Arben RistanibrbrKonflikti verbal mes Kryeministrit Edi Rama dhe deputetit te Partise Demokratike Arben Ristani ka nisur pas nje deklarate te kreut te qeverise se edhe ne tryezen e dialogut te nivelit te larte ka deputete qe kane qene te denuar Ne kete pike duhet te jete dakord dhe deputeti demokrat si jurist dhe gjithashtu si ish-i denuar nga gjykata me disa muaj burg u shpreh Rama ne takimin me komisionerin per Zgjerimin

» Mistria me e rrezikshme se pushka

e Merkure 1 Tetor 20141134 am ALDO BUMIbrĀ  Ā Qeveria shqiptare i ka shpallur lufte mistrise simbolit te ndertimitĀ Po te kapesh me mistri pa leje ndaj teje fillon procedim penal njesoj sikur te kapesh me arme pa leje Por ndersa arme me leje mund te mbash nuk ka asnje mundesi qe te kesh leje per te mbajtur mistri sepse qeveria shqiptare ka ndaluar te gjitha ndertimet edhe ato me leje Duket sikur Republika i ka shpallur lufte ndertimit Ndertimi sektori qe i ka dhene kaq shume

» Dashuri ne kohen e koleres naziste

e Merkure 1 Tetor 20141118 am brbrMYSLIM PASHA Ā brĀ  1 ZBULES amp REZYME brHulumtuesi historian Romeo Gurakuqi ne njeĀ shkrim te gjate shpalos gjetje dhe interpretime te reja per historiografine te cilat ai i shperfaq si risi dhe pasuri ne kete 70-vjetor te clirimit Me nje gjurmim ndryshe nga kerkues te tjere brenda nje titulli te shtrydhur Mbi Luften lirimtare dhe Civile ne Shqiperi me nje gur vret dy zogj Revolucionin e Mirefillte Komunist dhe Eliten Nacionale Shqiptare P

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos