Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-21 nga gazeta Panorama (gjithsej 39 artikuj )

» Grupi i PS akcizat votohen te enjten

e Marte 21 Tetor 20141252 pm p classwp-caption-text Gjate nje mbledhje te Grupit Parlamentar te PSbrbrGrupi parlamentar i Partise Socialiste vendosi dje qe akcizat e reja per cigaret dhe biokarburantet te votohen gjate seances te se enjtesbrBurime nga Grupi parlamentar pohuan dje se ishte akciza per biokarburantet qe kishte shtyre votimin ne Kuvend javen e shkuar te ndryshimit te akcizes per cigaret Rritja e akcizes se cigareve ishte lajmeruar per tu votuar gjate seances se

» Pergjimet Nishani Ska raport SHISH kreu detyren

e Marte 21 Tetor 20141244 pm p classwp-caption-text PRESIDENTI NISHANI E KRYEMINISTRI RAMAbrbrKreu i shtetit Bujar Nishani deklaroi dje se nese vertetohen aku-zat e maxhorances per pergjigje te jashteligjshme nga kreu i Sherbimit Informativ Shteteror ai do te firmose shkarkimin e Visho Ajazi Likes brI ftuar ne emisionin 5 pyetje nga Babaramo Nishani tha se nuk kishte marre asnje raport te hartuar nga deputetet e maxhorances per pergjigjet por nese Kryeministri do ti kerkonte

» Cani-Brace perplasen per akcizen e cigareve

e Marte 21 Tetor 20141251 pm Hyrja ne fuqi e ligjit per akcizen e cigareve eshte kthyer ne ceshtje debati ne Komisionin e Ekonomise mes kryetarit Erjon Brace dhe ministrit te Financave Shkelqim Cani Ky i fundit kerkoi qe projektligji te kalonte per nje mendim edhe te Komisioni i Ligjeve pasi ka nje problem me formulimin qe ka bere Komisioni i Ekonomise per pjesen e hyrjes ne fuqi Por nuk ka ndare te njejtin mendim Brace i cili ka theksuar se percaktimi qe eshte bere nga Komi

» Delegacioni shqiptar ne kazino Kodheli Gjyq gazetes italiane

e Marte 21 Tetor 20141243 pm p classwp-caption-text Ministrja e Mbrojtjes Mimi KodhelibrbrLajmi i dhene nga gazeta italiane Corriere della sera se nje grup i madh i delegacionit shqiptar sapo ka mundur ia ka mbathur per ne Liguria jo per te pare detin por per kazinone e Sanremos ka vene perballe Ministrine e Mbrojtjes dhe opoziten Ministrja Mimi Kodheli ka kerkuar pergenjeshtrimin e lajmit nga mediat qe e transmetuan si ne Itali dhe ne Shqiperi ose do te nise proces gjyqesor

» Basha me Kazinin Maxhoranca nuk po reflekton

e Marte 21 Tetor 20141241 pm p classwp-caption-text Basha dhe KazinibrbrKryetari i PD-se gjate takimit me kryetarin e Komisionit per Marredheniet me Jashte te Senatit italian Pier Ferdinando Kazini ka kerkuar garanci te matshme nga maxhoranca Tashme ne bisedat me diplomate Basha po kerkon ushtrimin e presionit ndaj shumices ne Kuvend per te pare hapa konkrete ne pranimin e kerkesave te opozites ne menyre qe te rikthehet jeta parlamentare Ndersa shprehet se ne vend te kesaj k

» Gjobat deputetet e PS rrezojne ligjin e Tahirit

e Marte 21 Tetor 20141239 pm p classwp-caption-text Komisioni i LigjevebrbrDeputetet e maxhorances ne Komisionin parlamentar te Ligjeve e kane cilesuar te papranueshem shumefishimin e gjobave per drejtuesit e automjeteve qe shkelin semaforin brMadje dhe vete forma e perberjes se draftit te paraqitur ne Kuvend mbi ndryshimin e Kodit Rrugor eshte cilesuar skandaloze pasi vetem nje nen mund te shkonte deri ne gjashte faqe apo dhe per faktin se 6 nga 23 nene do te hyjne ne fuqi

» Raporti shkeljet e efes dhe Lelcajt

e Marte 21 Tetor 20141215 pm p classwp-caption-text Elvis efa dhe Lulzim LelcajbrbrZbardhet raporti perfundimtar i Komisionit hetimor parlamentar per shkarkimin e dy anetareve te KLD-se zvkryetarit Elvis efa dhe anetarit Lulzim Lelcaj brTe dy anetaret e KLD-se te emeruar nga Kuvendi akuzohen per shkelje te rende te ligjit dhe Kushtetutes ne ushtrimin e detyres ne KLD Ne raportin e komisionit hetimor jane perpiluar ne total 7 akuza te njejta per te dy anetaret e KLD-se qe kan

» Gjyqi per KLD-ne pas shkarkimit te efes dhe Lelcajt nga Kuvendi

e Marte 21 Tetor 20141204 pm p classwp-caption-text Elvis efa dhe Lulzim LelcajbrbrGjykata Kushtetuese do te nise shqyrtimin e padise se Presidentit Nishani per ndryshimet ne ligjin e KLD-se pas shkarkimit te dy anetareve Elvis efa dhe Lulzim Lelcaj Burime nga Kuvendi bejne te ditur per gazeten Panorama se Kushtetuesja i ka kerkuar qe te depozitoje argumentet kunder padise se kreut te shtetit deri te premten Na eshte kerkuar nga Gjykata qe per padine e Presidentit per ligjin

» Nishani Shtyrja e vizites se Rames ne Serbi me vend

e Marte 21 Tetor 20141141 am p classwp-caption-text Presidenti i Republikes Bujar NishanibrbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani deklaroi dje se shtyrja e vizites se Kryeministrit Edi Rama ne Beograd ishte me vend nderkohe qe pala serbe ishte e dyzuar dhe nuk dha asnje argument brI ftuar ne emisionin 5 pyetje nga Babaramo Nishani theksoi se shtyrja e takimit ne Serbi u ndikua nga situatabrUne besoj se shtyrja eshte me vend apo e argumentuar per shkak te nje serie rrethanas

» Negociatat si u shty vizita e Rames

e Marte 21 Tetor 20141125 am p classwp-caption-text Rama me kryeministrin serb VucicbrbrZbardhen negociatat mes Kryeministrit serb Vucic dhe Kryeministrit Rama per takimin e tyre ne Beograd brDuket se per te vendosur per zhvillimin e ketij takimi shtyrjen apo anulimin e tij dy kryeministrat kane qene nen nje presion te brendshem kombetar reciprok ndersa ka qene nderhyrja vendimtare e Kancelares gjermane Merkel qe ka cuar ne nje zgjidhje te pranueshme nga palet Pas incidentev

» Prodi Shqiperia e Serbia bashke drejt BE-se

e Marte 21 Tetor 20141123 am Ish-kryeministri italian Romano Prodi si dhe ish-President i KE-se Romano Prodi kerkoi nga Shqiperia dhe Serbia qe te nxisin njera-tjetren ne rrugen drejt integrimit evropian duke shmangur konfliktet dhe duke krijuar nje klime bashkepunimi mes tyre I ftuar ne studion e A1 Report me gazetarin Ilir Babaramo Prodi duke u ndalur tek incidentet gjate ndeshjes se futbollit Serbi-Shqiperi me 14 nentor ne Beograd tha se situata e krijuar solli shqetesim

» Mediat serbeDronin me flamur e hodhi shqiptari nga Italia Ismail Morina

e Marte 21 Tetor 20141119 am Mediat serbe shkruajne se policia e tyre ka identifikuar autorin e hedhjes se dronit ne stadiumin Partizani te Beogradit dhe aludojne se ai ka vepruar ne bashkepunim me Olsi Ramen vellain e Kryeministrit shqiptar Edi Rama Lajmi vjen nga agjencia e lajmeve Informer dhe gazeta Kurir Informer shkruan se Serbia ka nxjerre nje mandat arresti ne Interpol per shqiptarin me nenshtetesi italiane Ismail Morina Gazeta Panorama kontaktoi me zyren e Interpoli

» Rama ne Beograd per te gjuajtur penalltine

e Marte 21 Tetor 20141227 pm ANDI BEJTJAbrbrĀ  Ne prag te vizites se shtyre per me 10 nentor ne Beograd Kryeministri shqiptar Edi Rama ndodhet ne poziten me te veshtire qe prej ardhjes ne pushtet ne nje situate ndoshta me te veshtire se ajo e refuzimit te armeve kimike per nje arsye te thjeshte bilanci i krediteve personale politike per te pas vizites ne Beograd eshte qartesisht ne disfavor te tij dhe nuk ka nevoje per sondazhe shte e qarte si drita e diellit qe Rama do te f

» Takimi Rama-Vucic per te ardhmen jo per historine

e Marte 21 Tetor 20141222 pm ARBEN MALAJbrbrĀ  Pas ngjarjes tragjike ne ndeshjen e futbollit ne Beograd ka shume diskutime publike mbi shkaqet dhe impaktin e saj ne bashkepunimin midis dy vendeve Fokus te vecante ka debati per daten konkrete te vizites se paraprogramuar te Rames ne BeogradĀ  shte e qarte se bashkepunimi rajonal midis vendeve te Ballkanit eshte i detyrueshem ai eshte percaktuar si parakusht per hapat e metejshem te integrimit europian do ngrirje e bashkepunim

» U presin energjine tritol shtylles

e Marte 21 Tetor 20141256 pm p classwp-caption-text Fshati Zalle-Sopot ku ndodhi shperthimibrbrHakmerren me tritol banoret e fshatrave qe iu prene dritat nga Operatori i Shperndarjes se Energjise ElektrikebrNgjarja ka ndodhur ne fshatin Zall-Sopot te komunes Zerqan te rrethit Bulqize ku mengjesin e djeshem u hodh ne ere shtylla e tensionit te mesem Javen e shkuar punonjes te Operatorit te Shperndarjes se Energjise Elektrike vendosen nderprerjen e furnizimit te konsumatoreve

» Veshkat e melcia ja kostot e transplantimeve

e Marte 21 Tetor 20141254 pm p classwp-caption-text Beqaj dhe Beci dje ne Komisionin e ShendetesisebrbrTransplantimi i veshkave melcise dhe zemres do te mbulohen financiarisht nga buxheti i shtetit Keto nderhyrje nuk do te kene asnje kosto per pacientin edhe nese keto nderhyrje per mungese kapacitetesh do te realizohen ne spitalet jashte vendit Komisioni i Shendetesise ka miratuar dje nen per nen projektligjin e qeverise Per sigurimin e detyrueshem te kujdesit shendetesor si

» Shampanj Ngjarja ne Beograd nje turp

e Marte 21 Tetor 20141134 am p classwp-caption-text Zherom ShampanjbrbrKandidati zyrtar per postin e presidentit te FIFA-s Zherom Shampanj ka folur ekskluzivisht per Panorama Sport Ky i fundit e ka cilesuar si nje trup ate qe ka ndodhur ne Beograd te marten e kaluar por nuk ka dashur te jape me shume komente per shkak se tashme ka nisur fushata per zgjedhjet presidenciale te FIFA-s qe do te mbahen vitin e ardhshem Per momentin nuk mund te bej komente publike te zgjeruara ne

» Presidenti serb Xhaka mori urdher nga stoli kuqezi

e Marte 21 Tetor 20141130 am p classwp-caption-text Tomislav KaraxhicbrbrPresidenti i Federates Serbe te Futbollit Tomislav Karaxhic enderron fitore ne tavoline kunder Shqiperise Ne nje prononcim per mediat serbe dje ai ka shigjetuar edhe lojtarin e Kombetares shqiptare Taulant Xhaka Sipas Karaxhic ka pamje filmike ku shihet qarte se Xhaka merr urdher nga pankina per te sulmuar serbin Mitrovic Ekziston nje detaj mjaft interesant te cilit duhet ti kushtojme vemendje te rendes

» Universitetet Nikolla I kthyem ne binaret e ligjshmerise

e Marte 21 Tetor 20140552 am Universitetet kane hapur dje dyert per te mirepritur studentet Jane rreth 141891 studente qe iu drejtuan auditoreve ne kete vit te ri akademik nga te cilet 15941 jane maturante te cilet mbyllen kete vit nje cikel studimesh per te nisur nje tjeter Ne Universitetin e Tiranes mesimi do te vijoje te zhvillohet deri ne oret e mbremjes kjo per shkak te mungeses se ambienteve per zhvillimin e leksioneve Nga Universiteti i Mjekesise ministrja Lindita Nik

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos