Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-23 nga gazeta Panorama (gjithsej 29 artikuj )

» Kredite bankat dhe qeveria

e Enjte 23 Tetor 20141157 am JORIDA TABAKUbrbrĀ Ā  Institucionet publike qe merren me prodhimin e dokumenteve zyrtare kane dy funksione kryesore Se pari ato sherbejne si orientim per politikat e reja ekonomike te qeverise duke furnizuar njekohesisht me te dhena debatet e brendshme edhe diskutimet akademike E se dyti ato sherbejne si nje orientim e busull per te treguar se ku po shkon ekonomia e vendit Nese levizjet ekonomike kane qene apo jo te goditura gjate kesaj periudhe

» Reagimi qe duhej ndaj Serbise

e Enjte 23 Tetor 20141155 am NDRIIM KULLAbrbrĀ Ā  Pas akuzave qe erdhen ndaj Tiranes zyrtare nga politikanet me te larte serbe duke perfshire Presidentin Kryeministrin ministrin e Puneve te Jashtme ministrin e Puneve te Brendshme etj natyrisht qe do te kishte pergjigje nga homologet e tyre ne Shqiperi Por a ka qene reagimi adekuat Ne raste te tilla secili nga politikanet dhe pushtetaret e vendit qe akuzohet i pergjigjet homologut te tij Keshtu Presidenti i Republikes te Shqi

» Premiera komedi politike ne Teatrin e Metropolit

e Enjte 23 Tetor 20141302 pm p classwp-caption-text Alfred Trebicka dhe Rozi Kostani ne shfaqjen Ata hyne pa trokiturbrbrMe valixhet gati mobiliet e mbuluara si ne rastet e largimit per nje kohe te gjate te dy te veshur me kostume pardesy ne ngjyren e modes se asaj kohe bezhe ata presin te bjere telefoni ose edhe dera Me gjase eshte koha e tyre qe ti marrin Askush nuk do te donte qe ti merrnin por edhe fakti qe nuk vijne pritja pa fund eshte e tmerrshme Jeta e nje shqiptari

» Civici Reforma po kthen besimin tek universiteti

e Enjte 23 Tetor 20141240 pm p classwp-caption-text Prof Dr Adrian CivicibrbrFlet presidenti i UET ne prag te mbylljes se regjistrimeve me 27 tetorbrbrSiguria qe ofrojne universitetet e 8220listes se bardhe8221brbrNxitimi per t8217u regjistruar ne universitet nuk ka me kohe per t8217u menduar per te gjithe te rinjte qe duan te fillojne arsimin e larte Afati i fundit per ta bere kete eshte data 27 tetor afat qe per here te pare eshte i njejte si per universitetet shteterore a

» Atentat ndertuesit ne Vlore

e Enjte 23 Tetor 20141252 pm Arben Veliko shpeton per te treten here Jam i shokuarbrbrAtentat me bresheri automatiku biznesmenit vlonjat Arben Veliko 48 vjec ka mundur t8217i shpetoje atentatit te trete te kryer deri tani ndaj tij brAi u qellua rreth ores 2330 teksa ndodhej ne ecje me mjetin e tij por fatmiresisht asnje nga plumbat nuk e qelluan ate ne trup 48-vjecari arriti t8217i shpetonte edhe nje atentati qe ndodhi me 1 shtator te ketij viti ku mbeti i plagosur me dy plu

» Mielli pakt me prodhuesit per nivelin e proteines

e Enjte 23 Tetor 20141236 pm p classwp-caption-text Ministri Edmond PanaritibrbrArrihet marreveshja mes prodhuesve te miellit ne vend dhe Ministrise se Bujqesise per nivelin e proteines brGjate nje takimi te mbajtur dje palet u dakordesuan per nje diferencim te sasise se proteines ne varesi te prodhimit por duke ruajtur standardin 125 per buken Nje dite me pare fabrikat e miellit pezulluan aktivitetin ne shenje proteste per udhezimin e nxjerre nga Ministria e Bujqesise ne ba

» Serbia terhiqet nga Miss Globe frike nga incidentet ne Shqiperi

e Enjte 23 Tetor 20141213 pm p classwp-caption-text Konferenca e djeshmebrbrSerbia terhiqet nga gara e Miss Globe qe do te zhvillohet me date 8 nentor ne Shkoder Ka qene producenti Petri Bozo qe ka bere te njohur kete vendim te serbeve dje gjate nje konference per shtyp per prezantimin e edicionit te 41-te te konkursit nderkombetar te bukurise Me vjen keq per kete sepse te gjitha vajzat serbe qe kane marre pjese ne Miss Globe gjate viteve te kaluara jane larguar me pershtypj

» Pranga ish-drejtorit urbanistik ne Himare

e Enjte 23 Tetor 20141246 pm p classwp-caption-text Bashkia e HimaresbrbrIsh-drejtori urbanistik ne Bashkine e Himares Nikollaq Capi arrestohet me akuzen e shperdorimit te detyres ne miratimin e lejeve te ndertimit ne kete zonebrBurime te Prokurorise se Vlores pohuan dje se me kerkese te organit te akuzes gjykata ka vendosur masen e sigurise 8220arrest me burg8221 per Nikollaq Capin 62 vjec banues ne Himare Ai eshte arrestuar dje nga policia e Vlores ne lidhje me akuzat e ng

» Sheshi Nene Tereza kthehet ne zone pedonale

e Enjte 23 Tetor 20141234 pm p classwp-caption-text Kumbaro dje pas mbledhjes se QeverisebrbrDo te ndalohet parkimi i automjeteve ne sheshin Nene Tereza dhe pergjate bulevardit Deshmoret e Kombit ne kryeqytet Nisma me e fundit e qeverise eshte kthimi i kesaj hapesire ne zone pedonale Ministrja e Kultures Mirela Kumbaro tha dje pas mbledhjes se Qeverise se ne oret e mbremjes qytetaret mund te levizin te lire pasi qarkullimi dhe parkimi i automjeteve nuk do te lejohet Sheshi N

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos