Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-24 nga gazeta Panorama (gjithsej 15 artikuj )

» Drejtoret e administrates shmanget Ligji i Nepunesit

e Premte 24 Tetor 20140900 am brbrQeveria ka vendosur te mos e zbatoje teresisht ligjin Per nepunesin civil te miratuar ne tetor te vitit 2013 Ne nje vendim te qeverise Per hapjen e procedures se pranimit te drejtperdrejte ne TND parashikohet qe per vitin 2014 te kete nje proces ndryshe nga sa parashikon ligji Fjala eshte per 83 vendet e Trupes se Larte Drejtuese te Nepunesit Civil per te cilat do te shpallet dhe konkursi kombetar Por ndersa ligji parashikon qe te drejten e

» Raporti Shtohet numri i burrave te dhunuar nga grate

e Premte 24 Tetor 20140855 am brbrKalimi i viteve duket se nuk ka ndryshuar mendesine e nje pjese te shqiptareve se 8220druri ka dale nga xheneti8221Ā Perkundrazi kete prakike sa te gabuar aq edhe problematike nuk jane me vetem femrat qe tradicionalisht e vuajne mbi shpine Listes u shtohen edhe meshkujt SSSAbrASSTe dhenat e fundit te publikimit te INSTAT 8220Femra dhe meshkuj ne Shqiperi8221 tregojne se ne vitin 2013 numri i femrave te dhunuara arriti kulmin dhe po keshtu ed

» Terror ne Parlamentin kanadez vritet nje ushtar e nje sulmues

e Enjte 23 Tetor 20141300 pm p classwp-caption-text Policia duke marre ushtarin e qelluar ne Memorialin Nacional te LuftesbrbrSulme te shumefishta nga persona te dyshuar si terroriste kane ndodhur dje ne ndertesat e qendres ne Otava Kanada perfshire edhe Parlamentin brNje burre i armatosur ka vrare nje ushtar kanadez qe po ruante Memorialin Nacional te Luftes ndersa disa meshkuj te tjere te armatosur kane nisur te qellojne brenda korridoreve te Parlamentit ne Otava Sipas Pol

» Xhihadisti me i cuditshem i ISIS

e Enjte 23 Tetor 20141259 pm Te afermit e nje xhihadisti australian 17-vjecar e kane denuar paraqitjen e tij ne nje video propagande e kercenuese te ISIS ku djali thote se fushata e vrasjeve te grupit nuk do te ndalet deri kur te ngrene flamurin e zi te xhihadit ne cdo toke perfshire edhe Pallatin e Bekingemit Mbi videon e publikuar ne Youtube e perditshmja britanike Daily Mail shkruan se djali i lindur ne Sidnej Abdullah Elmir e quan veten Abu Khaled nga Australia por famil

» Jahjaga u vendos afat partive per zgjidhjen

e Enjte 23 Tetor 20141257 pm Presidentja e Kosoves Atifete Jahjaga ka deklaruar se do tu jape disa afate konkrete partive politike qe te gjejne zgjidhje per formimin e institucioneve nese duan te shmangin zgjedhjet e reja Bllokada e krijuar mbi zgjedhjen e kryetarit te Kuvendit nje post i pretenduar nga PDK si partia e pare e zgjedhjeve te 8 qershorit por pa mundesi per ta marre pasi nuk arrin votat e nevojshme ka nxitur deputete nga partite e minoriteteve ti dergojne Jahjag

» Iran protesta kunder sulmeve me acid ndaj femrave pa ferexhe

e Enjte 23 Tetor 20141256 pm Me mijera iraniane kane dale ne protesta ne kryeqytetin Teheran dhe qytetin tjeter te madh Isfahan duke ngritur zerin kunder sulmeve me acid ndaj femrave te pambuluara me ferexhe qe kane ndodhur gjate diteve te fundit Protestuesit mbanin pankarta ku shkruhej Ofroni siguri per femrat si dhe Sulmet me acid jane krim Ne Isfahan kjo proteste u shpall nga autoritetet si e paligjshme Nje numer i madh policesh jane shperndare neper rruge Deri tani nga s

» Rritja e cmimit Energjia kategorite qe do kompensohen

e Premte 24 Tetor 20140858 am p classwp-caption-text Rama dje ne KuvendbrbrKryeministri per heqjen e fashes E perdorin hajdutet jo ata ne nevojebrbrRama Mbrojme pensionistet e ata qe spaguajne dot me shumebrbrHeqja e fashes me cmim te reduktuar per energjine elektrike eshte konfirmuar edhe nje here dje nga Kryeministri Nga 1 janari duket se eshte e sigurt qe nuk do te kete nje cmim prej 77 lekesh per 300 kilovatoret e pare te konsumit te energjise brRama dje ne Kuvend e just

» Djemte kthehen nga Anglia gjejne te ekzekutuar babain

e Enjte 23 Tetor 20141256 pm p classwp-caption-text Shtepia e viktimes Pashk MujajbrbrVritet dy dite para se ti vinin nga emigracioni dy djemte Pashk Mujaj u gjet i pajete brenda baneses se tij ne Vukpalaj te Malesise se Madhe i qelluar me 4 plumba brViktima i cili jetonte i vetem ne vilen trekateshe u gjet mengjesin e djeshem nga nipi i tij Dyshohet se autoret kane qene grabites ndonese policia po heton dhe per ndonje konflikt te viktimes apo familjareve te tij brZbulimi i

» Reali mbreteron edhe ne Angli humbet Juve

e Enjte 23 Tetor 20141317 pm Reali i Madridit fiton edhe ndaj Liverpulit teksa nje gol i Pajtim Kasamit ka mjaftuar Olimpiakosit qe te munde JuventusinbrIshte nata e 8220mbrete- roreve8221 Reali i Karlo Ancelotit fitoi lehtesisht ndaj Liverpulit ne fushen e ketij te fundit fale dopietes se Karim Benzemase dhe golit te Kristiano Ronaldos Qe te tre golat u shenuan qe ne pjesen e pare cka e bene me te lehte trepikeshin e spanjolleve te cilet ne fraksionin e dyte te lojes u mjaf

» Kupe goleadash surprizen e ben Besa eliminohet

e Enjte 23 Tetor 20141313 pm Dje jane luajtur ndeshjet e kthimit te turit te pare te Kupes se Shqiperise te cilat prodhuan goleada ne shume fusha duke zbardhur perfundimisht edhe duelet e raundit vijues Skenderbeu nuk ka pasur pike meshire ndaj himarjoteve duke shenuar po aq gola dhjete te tille Edhe Kukesi ka shenuar nje 8220thes8221 me gola ndaj Vores se Kategorise se Dyte sikurse ka bere Flamurtari me kamzalinjte Befasohet Besa duke bere 8220harakiri8221 ne fushen e vet p

» 8220Vanja Sonja Masha dhe te tjere8221 sot premiere ne Teatrin Kombetar

e Premte 24 Tetor 20141113 am p classwp-caption-text Regjisorja Driada Dervishi dhe aktoret e shfaqjes ne konference per shtypbrbrA jetuam dhe a morem ate qe donim Me gjithe notat e humorit e pamundur qe te mos ia besh kete pyetje vetes kur sheh komedine e Chirstopher Durang 8220Vanja Sonja Masha dhe te tjere8221 qe shfaqet sot premiere ne skenen e Teatrit Kombetar E shkuara dhe e ardhmja ambiciet e parealizuara pengjet e shumta te jetes vetmia pamundesia per te ndryshuar te

» Eno Peci mbremje bamiresie per femijet e fshatit SOS

e Premte 24 Tetor 20141126 am p classwp-caption-text Balerini Eno Peci ne TiranebrbrMbremja e baletit vjen te shtunen ne TKOBbrbrKur shkova ne Vjene shoket e klases nuk e dinin ku binte Shqiperia sot e dinebrbrValset vjeneze na i sjellin me afer festat e fundvitit Eno Peci solist ne Teatrin Shteteror te Vjenes prej vitesh eshte nje prej protagonisteve te koncerteve te mrekullueshme te dites se pare te vitit sjell pak nga kjo magji edhe ne TiranebrAmbasada Austriake ne bashke

» Shalke-Sporting Baroso Ishte ndeshje e trukuar

e Premte 24 Tetor 20141109 am p classwp-caption-text Foto nga ndeshja Shalke04-Sporting LizbonebrbrPas shume kohesh kambanat e alarmit per trukime bien edhe ne ndeshjet e Champions-it brShalke 04 dhe gjyqtari rus Sergei Karasev jane akuzuar per marreveshje te fshehte me mafien ruse per te manipuluar supersfiden e se martes mes bluve 8220mbreterore8221 te Di Mateos kunder Sportingut te Lisbones Ne 8220Veltins-Arena8221 65 mije spektatoret u argetuan pa fund ne spektaklin dhe

» Liga e Europes fiton Agolli humbet Kace

e Premte 24 Tetor 20141104 am Nje mbremje pozitive per Karabakun e Ansi Agollit ajo e djeshme teksa fiton ne transferte ndaj ukrainasve te Dnipros Agolli luajti si titullar dhe u ndeshkua edhe me karton te verdhe per nje nderhyrje te gabuar Ne kete ndeshje luajti edhe mbrojtesi shkodran Admir Teli Nderkaq ka humbur dje PAOK-u i Ergys Kaces ne Selanik perballe italianeve te Fiorentines Mesfushori i Kombetares luajti si titullar deri ne fund te takimit por pa mundur qe te ndih

» Shqiperia zbret 3 pozicione ne renditjen e re te FIFA-s

e Premte 24 Tetor 20141101 am Kombetarja shqiptare e futbollit ka zbritur tri shkalle ne renditjen e FIFA-s per muajin tetor duke u pozicionuar ne vendin e 48 me 604 pike Per ironi te fatit perpara Kombetares sone ne renditjen e re te FIFA-s gjendet Serbia kundershtari yne ne Grupin I qe ka humbur 12 pozicione duke zbritur nga vendi i 34-t per te ndare me pike te barabarta me Turqine vendin e 46 dhe te 47 Per te qendruar te kundershtaret tane te Grupit I kualifikues per 8220

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos