Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-30 nga gazeta Panorama (gjithsej 29 artikuj )

» Hajde majken

e Enjte 30 Tetor 20141218 pm YLLI DYLGJERIbrbrĀ Ā  Ishte 15 tetori i vitit 1999 Punoja ne gazeten Koha Jone Me porosi te sekretares amerikane te Shtetit znj Madeleine Albright nje delegacion i larte i qeverise shqiptare duhet te shkonte ne Kosoven e cliruar nga NATO per tu takuar me kreret e larte te Ushtrise lirimtare te Kosoves me perfaqesues te popullit ne qytete komuna e fshatra si dhe me drejtuesit e KFOR-it ne Kosove ne funksion te qetesimit te situates pas lufte Kisht

» Reforma e Mbrojtjes perendite me koke poshte

e Enjte 30 Tetor 20141212 pm PIRO AHMETAJbrbrĀ  Kam ndjekur me pergjegjshmeri profesionale reformen e sistemit te sigurise kombetare paketen ligjore Strategjine e Sigurise Kombetare SSK ristrukturimet organizative ndryshimet e disa drejtuesve dekurajimin e administrates se ngritur ne shkollen e reformave 20-vjecare dhe me mbeshtetjen e aleateve Ne kete rast do te paraqes nje permbledhje te disa vleresimeve dhe zhgenjimeve personale ne lidhje me deformimin e balancave kushtet

» Legalizimet ne zonat arkeologjike e bregdet ne gjykate 4 ish-zyrtaret

e Enjte 30 Tetor 20141243 pm SARANDE 8211 Kreret e ALUIZNI- t te Vlores dhe te Sarandes u paraqiten dje ne gjykate nga ku iu komunikua masa e sigurise e cila ishte marre ne mungese te tyre Duke filluar nga ora 1130 e se merkures e deri ne oren 1600 nje nga nje jane paraqitur ne Gjykaten e Sarandes te dyshuarit e dosjes 8220ALUIZNI8221 Roland Tafilaj Feti Deromenaj Laert Cane e Manjola Nikollo jane njohur me vleresimin e mases se sigurise te vendosur me pare nga gjykata e cil

» Projekti Basha Kontejnere nentokesore ne te gjithe Tiranen

e Enjte 30 Tetor 20140628 am p classwp-caption-text Basha dje gjate prezantimit te projektitbrbrKryetari i Bashkise se Tiranes Lulzim Basha ka prezantuar dje para shoqatave mjedisore projektin per menaxhimin e mbetjeve Ky projekt ndryshon rrenjesisht per 20 vitet e ardhshmeĀ menyren e mbledhjes dhe trajtimit te mbetjeve ne kryeqytet Gjate fjales se tij kryebashkiaku Basha tha se ne saje te nje kreditimi prej 650 mije dollaresh ne partneritet me Banken Boterore u mundesua stu

» Vdekja e 92-vjecares dy jave burg per ciftin Aliko

e Enjte 30 Tetor 20141240 pm p classwp-caption-text Viktima Bukurie Alikobrbrifti Aliko do te qendroje per 15 dite ne burg derisa ekspertiza te percaktoje shkaqet e vdekjes se 92-vjecares Bukurie Aliko brProkuroria e Gjirokastres doli dje kunder deklarates se policise duke e percaktuar akuzen qe rendon ndaj Sheraf e Donika Alikos si shkaktim te vetevrasjes dhe fshehje te ngjarjes Kjo eshte akuza e ngritur deri ne momentin kur te dale raporti i eksperteve mjekoligjore te cile

» Perdhunoi mbesen e mitur daja denohet me 35 vjet burg

e Enjte 30 Tetor 20141239 pm p classwp-caption-text Gjykata e ElbasanitbrbrELBASAN 8211 Gjykata e Elbasanit denon me 35 vjet burg dajen qe perdhunoi mbesen e tij 13-vjecare Pas shqyrtimit te provave materiale trupi gjykues vendosi te pranoje kerkesen e prokurorise e cila kerkoi masen e mesiperme te denimit per shtetasin Eno Eshi Ai u akuzua per marredhenieve seksuale me te mitur ne dem te nje familjareje te afert te tij 13 vjece ne momentin e kryerjes se krimit Gjykimi eshte

» Prokuroria sekuestro ne zyrat e Albpetrolit ne Fier

e Enjte 30 Tetor 20141236 pm Sekuestrohen ne zyrat e shoqerise 8220Albpetrol8221 dokumentet e procedurave te gjetura me shkelje nga Kontrolli i Larte i ShtetitbrProkuroria e Krimeve te Renda ka vendosur bllokimin e dokumenteve te shoqerise ne kuader te hetimit te nisur pas kallezimit te KLSH-se qe pretendon per nje dem ekonomik ne shumen e 95 milione eurove Ne oret e mengjesit te djeshem perfaqesuesit e Prokurorise se Krimeve te Renda jane paraqitur ne zyrat e Albpetrolit ne

» Gruaja e vajza kerkojne heqjen e sekuestrimit ne pronat e Deliut

e Enjte 30 Tetor 20141235 pm p classwp-caption-text Elton DeliubrbrTIRANE 8211 Gruaja dhe vajza kerkojne heqjen e mases se sekuestrimit nga pasurite e biznesmenit te vrare Elton Deliu Me 24 tetor 2014 me ane te padise nr 1531 shtetaset Ada Musaraj dhe Eltona Deliu kane kerkuar ne Gjykaten e Tiranes 8220heqjen e mases se sekuestrimit8221 ne lidhje me pasurite e biznesmenit te bllokuara nga ana e prokurorise ne dhjetor te vitit 2012 Ne total vlera e pasurive te bllokuara nga p

» 8220Liri Elivar Golemit jo drejtesi me dy standarde per Banken8221

e Enjte 30 Tetor 20141234 pm p classwp-caption-text Elivar Golemi foto e shperndare dje nga grupi qytetarbrbrTIRANE 8211 Nje grupim qytetaresh ka shpallur dje kerkesen per lirimin nga paraburgimi te ish-inspektores se Pergjithshme te Bankes se Shqiperise Elivar Golemi duke kerkuar hetimin e saj ne gjendje te lire 8220Duke vleresuar rendesine e posacme te ngjarjes se Bankes se Shqiperise ne nje grupim qytetaresh shqiptare vleresojme ne te njejten kohe pozicionin e ish-inspekt

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos