Lajmet e tërhequra në datën 2013-02-09 nga gazeta Shekulli (gjithsej 37 artikuj )

» Betejėn nuk e keni me Greqinė

Leonard Mitro/gazetar  -Njė kolegu im gazetar, i nxitur nga intervista e Artur Zhejit me deputetin e Agimit te Artė, Kristo Papas mė pyeti nėse tė gjithė grekėt mendojnė si Kristos Papas! Ishte njė nga ato pyetje me kėnd 360 gradė qė sido qė ta rrotullosh tė lė pezull. Dilema e kolegut m'u duk e sinqertė, por disi pedante pėr moshėn dhe angazhimin e tij publik si gazetar nė njė prej televizioneve kombėtare mė tė rėndėsishme nė vend. Nuk ishte as mė shume e as mė pak gromėsima e njė su

» Meta LSI forca e dialogut dhe stabilitetit rajonal

pTIRANE - Mbeshtesim fort dialogun Kosove-Serbi ashtu sic duhet te ndodhe edhe brenda Shqiperise Gjate fjales se tij ne punimet e Komitetit Drejtues Kombetar KDK te Levizjes Socialiste per Integrim Ilir Meta terhoqi vemendjen edhe ndaj zhvillimeve ne rajonin e Ballkanit Perendimor duke theksuar se LSI eshte forca politike qe punon per forcimin e dialogut mes faktoreve politike dhe vendeve te rajonit tone duke bere nje lidhje mes dialogut te brendshem dhe peshes se Shqiperise ne rajonbrNe ket

» Spahiu Tirona kurre nuk ka qene me e pasigurt dhe e rrenuar se sot

pTIRANA - Aleanca KuqeZi zhvilloi sot nje takim me dhjetera familje autoktone tironse ne mbrojtje te vlerave tradites historise kultures dhe trashegimise se kyeqytetit Ne takim u demostruan nje seri faktesh dhe provash me vlere historike per qytetin e Tiranes Kryetari i Aleances KuqeZi Kreshnik Spahiu ishte i shoqeruar nga familjet me te vjetra Kazazi Vorpsi Hyka Stermasi Balla te cilet ndan se bashku shqetesimet dhe problematikat e qytetit te TiranesbrNe fjalen e tij kryetari i Aleances Kuq

< Më para | 1 | 2 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos