Lajmet e tërhequra në datën 2014-10-31 nga gazeta Gazeta 55 (gjithsej 8 artikuj )

» Basha mban premtimin, Filarmonia e Tiranės realitet

Sonte, koncerti i parė nėn dirigjimin e francezit Jean Michel Ferran, shoqėruar nga mezzo - sopranoja Enkeleda Shkoza Basha: "Filarmonia, mundėsi pėr promovimin e talenteve tė reja" Filarmonia e Tiranės, njė premtim i kryebashkiak

» Berisha: Me klikėn Rama-Meta, qytetarėt i presin tė zeza edhe mė tė mėdha

Nė 1 vit qeverisje pati arritje tė rekordeve tė zeza, varfėria u rrit nė 18.3%, papunėsia 40% apo dhe vrasjet nga 38 nė 394 raste Ish kryeministri Sali Berisha e cilėson qeverisjen Rama-Meta si qeverisja e rekordeve tė zeza. Sipas t

» Rrėfimi shokues i qytetarit: Vajza vdiq se policia mė vonoi teksa po e transportoja pėr nė spital

"Punonjėsi i policisė ka demonstruar veprime jo profesionale dhe mungesė tė theksuar tė etikės njerėzore, dhe thekson se vonesa e shkaktuar prej tij, ishte njė nga shkaqet pėr vdekjen e shtetases me incialet R.M" Njė qytetar denoncon sjell

» Mero, i kam ende tė neveritshme kohėt kur i ngjiteshe gjyshit para e mbrapa nėpėr kėpucė

Pinokėt si ty i komandon Xhepeto kryeministėr I dashur Mero, Arsyeja qė po marr 10 minuta nga koha ime pėr t'i shpenzuar me njerėz si puna jote, ėshtė thjeshtė pėr tė treguar se Pinokėt si ty qė i komandon Xhepeto kryeministėr, nuk merren dot me dikė

» Mazhoranca uzurpon KLD-nė, emėron gjyqtarin e diktaturės dhe njė partizane politike

Mazhoranca konsumon njė tjetėr shkelje tė Kushtetutės, duke emėruar 2 aktivistė politikė nė KLD. Kuvendi votoi sot kandidaturat e Vangjel Kostės dhe Albana Shtyllės, i pari vjen me njė CV tė "pasur" si gjyqtar i diktaturės dhe njeri i besuar i PS dhe e d

» Nishani: Procesi i integrimit kėrkon angazhim edhe gjithėpėrfshirje

"Duhet pavarėsi dhe paanshmėri nė institucionet audituese" Kreu i Shtetit, Bujar Nishani mori pjesė sot paradite nė Konferencėn III Shkencore tė Kontrollit tė Lartė tė Shtetit me temė "Auditimi Kombėtar nė shėrbim tė Qeveri

» PD ēel procesin e aplikimeve pėr drejtuesit e departamenteve dhe sekretariateve

Kryetari i Partisė Demokratike shpall udhėzimin pėr procesin e aplikimit dhe fton anėtarėt e partisė tė aplikojnė Kryetari i Partisė Demokratike, z. Lulzim Basha, shpalli sot udhėzimin pėr procesin e aplikimit pėr konkuri

» Zbardhet plani, nga 2 milionėve, drita do u kompensohet veē 80 mijė shqiptarėve

Pėrrallat me kompensimin 100 % tė rritjes sė ēmimit tė energjisė elektrike kanė marrė fund dje, kur ėshtė marrė vesh se kompensimi i plotė do zbatohet vetėm pėr pensionistėt kryefamiljarė si dhe pėr personat me aftėsi tė kufizuar. Nga 2,1 milionė

< Më para | 1 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos