Gjithsej 43 lajme të mbledhur në datën 2013-02-27 për kategorinë Politika

» Asambleja e PS Kukës pro Ramës:Muçmata, kandidati i duhur


- Shqiptarja.com

TIRANE-  Partia Socialiste ka shpërndarë një njoftim ku shkruhet se Asambleja e Partisë Socialiste mirëpriti prokurorin Vexhi Muçmata si kandidat për deputet në qarkun e Kukësit. “Muçmata, njeriu i duhur për zonën. Falenderojmë Ramën për kandidaturën”- thuhet në njoftimin për shtyp.Kreu i PS-së Edi Rama prezantoi dje prokurorin Vexhi Muçmata si kandi

» Debate nė KQZ, PS: Pse fshihet projekti i numėrimit elektronik


- Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit TIRANĖ – Komisioni Qėndror i Zgjedhjeve ėshtė mbledhur sot pėr tė diskutuar ēėshtjet e numėrimin elektronik tė votave. Pėrfaqėsuesi ligjor i PS-sė, Genc Gjonēaj, ėshtė shprehur i shqetėsuar pėr faktin se “KQZ-ja vazhdon tė mos i pėrgjigjet kėrkesave tona pėr projektin SEN. Pse nuk na jepen dosjet? Fshihet diēka”, tha Gjonēaj. “Nga ana tjetėr, materiali i auditeve ka shkuar me 3-4 javė vonesė nė Ministrinė e Brendshme, ndaj ju fto

» Denoncimi, Lame: 2 fushat sportivetė Tiranės do bėhen sheshe ndėrtimi


- Shqiptarja.com

TIRANĖ – Fushat e vetme sportive, qė i kanė mbetur Tiranės, do tė shndėrrohen nė zona banimi shumėkatėse, tha sot Artan Lame, anėtar i grupit tė punės pėr Programin e PS-sė. Duke cituar nė detaje, Planin e ri Rregullues tė Tiranės, Lame kėrkoi tė dijė publikisht nga bashkia nėse do tė mbeten fusha sportive, dy zona: fusha e zezė mbrapa hotel "Dajtit" dhe fusha e sportit pas stadiumit “Qemal Stafa”. “Nuk jam duke bėrė asgjė tjetėr”, - tha Lame, - “p

» Ligji i Medias, PS: KKRT tė zgjidhetme shumicė tė cilėsuar, PD kundėr


- Shqiptarja.com

TIRANĖ - Komisioni i Medias ėshtė pėrfshirė sot nga debate tė ashpra ndėrmjet deputetėve pėr ligjin e mediave audio-vizive. Megjithatė, nė fund, projektligji ėshtė miratuar, por vetėm me votat e mazhorancės, sipas tė cilės anėtarėt e KKRT-sė do tė zgjidhen me shumicė tė thjeshtė nė Kuvend, duke rrėzuar propozimin e socialistėve, qė kėrkuan votim me shumicė tė cilėsuar. Kryetarja e komisionit, deputetja socialiste Valentina Leskaj tha gjatė debateve se “pėr ne ėshtė i papranuesh

» Gent Gazheli: Ku ka gabuarLulzim Basha me Tiranėn


- Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit /VIDEO TIRANE- Gent Gazheli ėshtė nė ekipin qė sot po merret gjerėsisht me zgjedhjet nė kryeqytet. E gjen sa nė terren, pranė zonės sė Medresesė, aq edhe nė selinė e Partisė Socialiste duke u kujdesur pėr tė mbajtur tė forta financat e njė partie nė opozitė. Kohėt e fundit, shumė i angazhuar edhe pėr Konventėn e fundit tė PS, ashtu edhe nė takimet e Edi Ramės jashtė vendit. Ka qėndruar gjithmonė “nė hije”, por jo nė mbledhjet e Kėshillit Bashk

» Berisha: Do fusim teknologjinė 4 GRama i ftohur nė tė gjitha anėt


- Shqiptarja.com

TIRANE- Qeveria miraton sot planin e ri tė frekuencave i cili sipas kryeministrit Berisha i hap rrugė pėrdorimit tė teknologjisė mė tė avancuar 4-G qė i mundėson qytetarit tė marrė nė celularin e tij internet super tė shpejtė deri nė 100 mb dhe ofron shėrbimet mė tė shkėlqyera tė kėsaj fushe"Shqipėria do tė ngjitet nė shkallėn mė tė lartė tė pėrdorimit tė teknologjisė dhe informacionit "- tha kryeministri Berisha nė mbledhjen e sotme tė qeverisė. Kryeministri tha se janė

» PS nė kom. e Sigurisė: Noka tė japė dorėheqjen, vrasjet si nė Siri


- Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Rama: Po armatosen ministra e deputetė TIRANE- Deputetėt socialistė i kėrkojnė ministrit tė Brendshėm tė japė dorėheqjen pėr shkak, tė situatės sė rėnduar tė kriminalitetit. “Ministri i Brendshėm, Flamur Noka duhet tė japė dorėheqjen. Tre tė vrarė vetėm dje, kjo nuk ndodh as nė Siri”- ka thėnė deputeti i PS-sė, Gazmir Bizhga nė mbledhjen e sotme tė komisionit tė sigurisė ku pr/ligji pėr armėt vazhdon tė debatohet mes opozitės dhe maxhorancės.

» 21 Janari, PS: I bėtė presion gjykatės me Komision fantazėm


- Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Komisioni hetimor ende nė funksion TIRANE- Partia Socialiste akuzon maxhorancėn se ka mbajtur tė pambyllur komisionin pėr 21 janarin pėr t'i bėrė presion gjykatės pėr vendimet nė lidhje me tė akuzuarit pėr vrasjen e 4 protestuesve mė 21 janar 2011.Nėnkryetari i komisionit tė Ligjeve Fatmir Xhafaj i ėshtė drejtuar ministrit tė Drejtėsisė Eduard Halimi duke thėnė se “ju keni mbajtur prej njė viti njė komision fantazėm pėr 21 janarin pėr

» Mirel: BE ka dhėnė 50 milionė €,por disa bashki s’bėnė sa duhej


- Shqiptarja.com

TIRANĖ - Pierre Mirel, Drejtori i BE-sė pėr Ballkanin, ka shprehur shqetėsimin e tij pėr punėn e disa bashkive nė Shqipėri, tė cilat kanė marrė rreth 50 milionė euro nga BE nė formėn e granteve dhe nuk kanė bėrė aq sa duhet. Z.Mirrel foli nė njė konferencė tė organizuar nė Ministrinė e Integrimit, nė tė cilėn ishte i pranishėm, pėrveē ministres sė Integrimit, Majlinda Bregu, edhe ambasadori i BE-sė, Ettore Sequi. Lidhur me grantet e dhėna nga Bashkimi Europian, pėrfaqė

» Bello: Fitorja e PS, jo si BersaniBraçe për Ramën: Morinjo s'toleron


- Shqiptarja.com

TIRANE- Surprizat që ndodhën gjatë procesit zgjedhor në Itali nuk kishin si të mos linin impakt edhe te politikanët shqiptar. Të ndodhur shumë pranë fushatës zgjedhore që i praraprinë zgjedhjeve për Parlamentin e ri, që do të mbahen në 23 qershor, duket se fryma e zgjedhjeve të homologëve të tyre duhet të jetë një shembull qoftë për opozitën, por dhe për mazhoranc&eum

» Zgjedhjet, Berisha si Rama:Census pėr votuesit nė ēdo zonė


- Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Kryeministri:S'mėsoj dot Ramėn tė fitojė Kreu i mazhorancės ka kėrkuar nga krerėt e PD nė rrethe qė tė verifikojnė listat e votuesve, duke kėrkuar krijimin e njė detabase me emrat e zgjedhėsve sipas zonave elektorale. Nė takimin e thirrur dje me urgjencė me krerėt e PD, Berisha nuk ka munguar tė shprehė qėndrimin e tij nė lidhje me punėn e dobėt qė bėhet pėr verifikimin e listave nga dublikimet, pėr evidentimin e emigrantėve, lėvizjeve tė votuesve nga njė

» Italia jep leksion pėr zgjedhjet tekne, kush mund tė imitojė Grillon


- Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Kosturi: Unė Beppe Grillo shqiptar /VD Reagojnė Bello, Braēe pėr Italinė Itali, tronditen tregjet nga paqartėsitė e rezultateve zgjedhore Bersani Jo Berluskonit, dialog me Beppe Grillon SHBA e BE: Italia tė formojė qeverinė TIRANE- Rezultatet parapake tė zgjedhjeve nė Itali tregojnė se vendi nuk mund tė qeveriset vetėm nga njė forcė politike e qendrės sė majtė apo tė djathtė. Diferenca e ngushtė mes dy grupimeve tė mėdha politike ka sjellė nevojėn e njė

» Fotolajm/ Gjyshërit Berisha pinë kafe, nipërit e mbesat me akullore


- Shqiptarja.com

TIRANE - Pas një dite të ngarkuar pune kryeministri Berisha ka zgjedhur të kalojë një mbrëmje të qetë e larg politikës. Vëmendja nga zgjedhjet që po afrohen, koalicionet e mundshme, zhvillimet në kampin opozitar e të tjera çështje si këto nuk mund të largohej më mirë se sa përmes një shëtitjeje me nipër e mbesa, i shoqëruar dhe nga bashkëshortja e tij Lirie Berisha.

» Programi i PS, Beqja: 160 mln $ pėr tė sjellė ndryshim e fshatit


- Shqiptarja.com

TIRANE - Sekretari pėr Programin nė Partinė Socialiste nga emisioni “5 Pyetjet nga Babaramo” nė televizionin A1 REPORT!  foli pėr programin e partisė tė cilin opozita mendon ta zbatojė pasi tė fitojė zgjedhjet e 23 Qershorit, nga ky theksoi zhvillimin e fshatit dhe ndryshimin e gjendjes aktuale tė tij me njė investim prej 160 milionė dollarė nė njė plan 4-vjeēar.Duke deklaruar se ēmimet e barnave nė Shqipėri janė 2.4 herė mesatarisht mė tė shtrenjta se nė vendet e tjera,

» Rama kandidon Vexhi Muēmatėnnė Kukės: "Ai nuk di tė shajė"


- Shqiptarja.com

TIRANĖ – Kreu i PS-sė, Edi Rama, prezantoi sot kandidatin pėr deputet tė PS-sė nė Kukės, Vexhi Muēmatėn. Paraprakisht, ai dha njė panoramė tė gjendjes sė qarkut tė Kukėsit, ku “sot, ka njė rrugė kombėtare tė re pėr tė ardhur mė shpejt nė Tiranė, por s’ka punėsim pėr ata qė jetojnė aty; ku 70% e popullsisė jeton me ndihmė ekonomike, vetėm 4 mijė lekė nė muaj; ku ata qė merren me bujqėsi, pėrpėliten pa mundur tė nxjerrin prodhimin nė treg; ku arsimi lėngon pėr shkak tė rrėnimi

» Dogjani: Prisja reflektim nga Rama, jo pėr kandidimin, po pėr parimet


- Shqiptarja.com

TIRANĖ – Prokurori Vexhi Muēmata do tė jetė kandidati i PS-sė nė Kukės dhe u prezantua sot nga Kryetari i Partisė Socialiste. Por, deputeti i qarkut tė Kukėsit, Asllan Dogjani, ngriti sėrish nė shtyp paradite,shqetėsimet e socialistėve tė Kukėsit, nisur qė nga emėrimi i kryesocialistit tė ri tėKukėsit. Sot, Asllan Dogjani, nė pėrfundim tė mbledhjes sė grupit parlamentar tė PS-sė, ėshtė shprehur se ka shpresuar nė njė reflektim tė kryetarit tė Partisė, Edi Rama, pėr problemet q

» Deputetet socialiste i kerkojne Rames te respektoje statusin


- ABC News

Deputetët socialistë i kërkojnë kryetarit të respektojë rolin e kryesisë dhe statutin në përzgjedhjen e emrave për listën e deputetëve, që do të garojnë në zgjedhjet e 23 qershorit. Menjëherë pas mbledhjes së grupit parlamentar Asllan Dogjani, deputet i Kukësit tha për mediat se në këtë proces po shmangen institucionet partiake. Por duket se lista e deputetëve

» Kacin Shqiperia ne stanjacion zgjedhjet shansi per integrimin


- ABC News

“Shqipëria prej disa kohësh është në stanjacion në integrimin europian dhe zgjedhjet janë shansi për të shënuar një kthesë politike” . Kështu është shprehur në një komunikatë për shtyp eurodeputeti Jelko Kacin, pas takimit që ia ka patur me ambasadoren e Shqipërisë pranë BE-së Mimoza Halimi. Jelko Kacin ka venë në pah, se takimi i radhës midis pë

» Perfaqesues te PD takojne bizneset ne Laprake


- ABC News

Aventurier në rastin më të mire dhe dërrmues nëse do të gjente zbatim. Ne këtë mënyrë zevendesminsitri i Ekonomisë Enno Bozdo konsideron programin e Partise Socialiste per ekonominë. Ai sjell argumentat e tij për kundërshtitë qe përmban ky program.  Mendimin e tij Bozdo e beri publik pas bisedave me tregtaret ne zonen e Laprakës. Ndërkohë zëvendësministri i Ekonomisë u premtoi bizne

» Kerkesa per heqjen e mandatit te deputetit


- ABC News

Është një shashkë, duan të bëjnë show politik! Ky është reagimi i parë i deputetit socialist Fidel Ylli, pas nisjes së procedurës nga ana e Këshilli i Mandateve për heqjen e mandatit të tij. Ylli sqaron se ai ka respektuar të gjitha ligjet në fuqi sa i takon rinovimit të licencës radios, ku ai ishte aksioner kryesor. Madje ai nënvizon se Inspektoriati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit t&eum

< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos