Emergjence ne Berdice

Publikuar nga ZERIAMERIKES

Specialistėt e Ministrisė sė Bujqėsisė dhe ato tė bordit te kullinit nė Shkoder po e vlerėsojnė si emergjente nevojėn e ndėrhyrjes nė bregun e Lumit Drin, pranė fshatit Berdicė e Sipėrme, ku rrezikohen nga shembja njė numėr banesash dhe biznesesh private. Sipas specialistėve, punimet qė po kryhen pėr ndėrtimin e Hidrocentralit tė Ashtės kanė sjellė devijimin e shtratit tė Lumit Drin, i cili tani po gėrryen sipėrfaqe tė mėdha toke.


Modifikimi i fundit me: 2014-07-23T19:04:09.000Z
Gjithsej: 396 shikime
Faqja e publikuar: http://www.youtube.com/watch?v=YIYPKudXHl0&feature=youtube_gdata_player

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos