Reagime nė Kosovė mbas fitores sė Timoslav Nikoliēit

Publikuar nga ZERIAMERIKES

Nė Kosovė, fitorja e nacionalistit Tomislav Nikoliē nė zgjedhjet presidenciale tė Serbisė, vlerėsohet ndryshe nga pėrfaqėsuesit e shqiptarėve dhe tė serbėve. Shqiptarėt nuk presin ndonjė ndryshim tė qasjes sė Serbisė ndaj Kosovės, ndonėse i bėjnė thirrje presidentit tė ri tė shqyrtojė rrugėt pėr vendosje marrėdhėniesh fqinjėsore. Serbėt nė veriun e Kosovės shpresojnė nė njė qėndrim me kundėrshtues ndaj pavarėsisė sė Kosovės, ndėrsa ata nė pjesėn tjetėr tė Kosovės duan tė shohin nėse ai do t'i qėndrojė besnik pohimit se Serbia nuk do tė largohet nga orientimi evropian.


Modifikimi i fundit me: 2014-07-23T19:04:09.000Z
Gjithsej: 397 shikime
Faqja e publikuar: http://www.youtube.com/watch?v=dyqfY32UEWo&feature=youtube_gdata_player

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos