Zgjedhjet serbe edhe nė Kosovė

Publikuar nga ZERIAMERIKES

Sot nė Serbi po mbahet raundi i dytė i zgjedhjeve presidenciale nė tė cilat konkurrojnė presidenti i deritashėm Boris Tadiē dhe kryetari i Partisė Pėrparimtare serbe Tomislav Nikoliē. Kėto zgjedhje po mbahen edhe nė Kosovė nėn pėrkujdesjen e misionit tė Organizatės pėr Siguri e Bashkėpunim nė Evropė, njė proces ky qė u mundėsua nėpėrmjet njė marrėveshjeje politike.


Modifikimi i fundit me: 2014-07-23T19:04:09.000Z
Gjithsej: 140 shikime
Faqja e publikuar: http://www.youtube.com/watch?v=vBaBK1-7yxA&feature=youtube_gdata_player

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos