Gazeta Shqip

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Shqipëria më pak e rrezikuar nga sulmet terroriste, Kosova e para në Ballkan

Shqipëria më pak e rrezikuar nga sulmet terroriste, Kosova e para në Ballkan

Pesë vendet më të rrezikuara nga sulmet terroriste janë Iraku, Afganistani, Pakistani, Nigeria dhe Siria. Shqipëria është nga vendet më pak të rrezikuara, ndërsa Kosova është ndër të parat në rajonin e Ballkanit sa i përket rrezikut nga sulme te mundshme terroriste. Ky është rezul

No Pic available

Ish-kryeministri portugez hetohet për korrupsion

Ish-kryeministri i Portugalisë, Jose Socrates, është burgosur si pjesë e një hetimi për korrupsion. Socraes, që drejtoi qeverinë e qendrës së majtë nga 2005 deri në 2011, është arrestuar pasi fluturoi në aeroportin e Lisbonës. Ish-lideri është një nga katër personat e arrestuar s

Formula 1, Hamilton fiton dhe shpallet kampion bote në Abu Dhabi

Formula 1, Hamilton fiton dhe shpallet kampion bote në Abu Dhabi

Luis Hamilton fiton Çmimin e Madh në Abu Dhabi dhe shpallet kampion i botës për të dytën herë në karrierë. Piloti anglez ka lënë pas shokun e tij të skuadrës në nisje dhe pastaj ka mbizotëruar gjatë gjithë garës. Megjithatë, problemet në motor kanë ndikuar në paraqitjen e Nikos

Kalendari