Panorama

Artikujt e fundit ne sistemin tone
Festa e lirimit Pallati i Kultures vishet me fotot e luftes

Festa e lirimit Pallati i Kultures vishet me fotot e luftes

e Diele 23 Nentor 20141623 pm p classwp-caption-text Pallati i Kultures TiraneSSSAbrASSNe prag te 70-vjetorit te lirimit te Shqiperise ne Tirane jane vendosur edhe simbolet e para festes Ne pjesen ballore te Pallatit e Kultures jane vendosur nga Ministria e Kultures disa fotogra

Rama reagon pas mitingut Asnje e askush sdo na ndale

Rama reagon pas mitingut Asnje e askush sdo na ndale

e Diele 23 Nentor 20140810 am p classwp-caption-text Kryeministri Edi RamabrbrKreu i qeverise Edi Rama i eshte pergjigjur protestes se opozites ne faqen e tij te Facebook duke thene se askush nuk do ta ndaloje maxhorancen per te nxjerre vendin nga llumi i genjeshtrave dhe maskar

Protesta civile e opozites pa fyerje per Ramen e qeverine

Protesta civile e opozites pa fyerje per Ramen e qeverine

e Diele 23 Nentor 20140815 am Dublohet me burra kordoni i policeve femra para Kryeministrise humbin flamujt e PD-sebrbrp classwp-caption-text Protesta e opozites para kryeministrisebrbrE djeshmja ishte protesta e trete e opozites qe pas zgjedhjeve te 2013-sbrNdryshonte ndjeshem

Basha Rama mbaj premtimet ose ik

Basha Rama mbaj premtimet ose ik

e Diele 23 Nentor 20140820 am Kur merr te gjithe pushtetin mban te gjitha pergjegjesitebrbrp classwp-caption-text Kreu i PD-se Lulzim BashabrbrKryetari i Partise Demokratike Lulzim Basha ka kerkuar nga Kryeministri Edi Rama te jape doreheqjen ne rast se nuk do te permbushe premt

Ku jane premtimet z Rama

Ku jane premtimet z Rama

e Diele 23 Nentor 20141202 pm p classwp-caption-text Jamarber MallteziSSSAbrASSJAMARBR MALLTEZI  brNe protesten e thirrur nga PD dhe sindikatat dolen te protestojne edhe shume qe nuk votuan PD vjet por tani e gjejne veten te mashtruar dhe te tallur se Rama nuk po ploteson asn

Sigurimi i Shtetit Rama nga bunkeri i Enverit Hapim dosjet

Sigurimi i Shtetit Rama nga bunkeri i Enverit Hapim dosjet

e Diele 23 Nentor 20140830 am p classwp-caption-text Rama dhe Arvizu ne bunkerSSSAbrASSQeveria ka hapur per publikun bunkerin e fshehte antiberthamor te kohes se komunizmit brKryeministri Rama i shoqeruar nga disa ministra dhe ambasadori amerikan Arvizu ambasadori italian Gaiani

Qeverisja qe po rilind opoziten

Qeverisja qe po rilind opoziten

e Diele 23 Nentor 20141211 pm brbrMARK MARKU  brbrp classwp-caption-text Mark MarkuSSSAbrASSQytetaret shqiptare i jane pergjigjur me pjesemarrje masive thirrjes se Partise Demokratike per te protestuar kunder menyres se si Kryeministri Rama po e qeveris vendin Natyrisht merit

Sistemi i ri 3 shkelje ne nje vit ju heqin patenten

Sistemi i ri 3 shkelje ne nje vit ju heqin patenten

e Diele 23 Nentor 20140913 am p classwp-caption-text Trafik ne TiraneSSSAbrASSNdryshimet ne Kodin Rrugor presin tashme vetem miratimin ne qeveri te disa shtesave ne nje vendim te vitit 2013 qe mundeson zbatimin e nenit te pikeve Nikolin Berxhiku prane Drejtorise se Qarkullimit d

Pakti detar me Greqine Prokuroria sekuestron dosjen

Pakti detar me Greqine Prokuroria sekuestron dosjen

e Shtune 22 Nentor 20140800 am p classwp-caption-text Paraqitje grafike e paktit detarSSSAbrASSProkuroria e Tiranes sekuestron dokumentacionin e paktit te ndarjes se kufirit detar mes Shqiperise dhe Greqise i cili mbeti ne leter pas shfuqizimit nga Gjykata Kushtetuese ne vitin 2

Dhjete arsye pse sot duhet protestuar

Dhjete arsye pse sot duhet protestuar

e Shtune 22 Nentor 20141130 am brbrBISLIM AHMETAJbrbr  Pa dyshim qe ka edhe me shume se dhjete arsye per te protestuar kunder kesaj qeverie por sipas meje keto jane themelore dhe kane rendesi kapitale per jeten per lirine per demokracine SSSAbrASSSe pari dhe me kryesorja pse

Midis misionit diplomatik dhe se keqes me te vogel

Midis misionit diplomatik dhe se keqes me te vogel

e Shtune 22 Nentor 20141131 am brbrZEF PREISSSAbrASS  Nuk eshte ne natyren time te shkruaj per ceshtje jashte sferes se profesionit ndonese e kam lejuar veten here pas here qe te perfshihem ne debatet publike apo ne rrjetet e komunikimit per ceshtje me interes publik ngjarje

Hiqi duart Kryeminister

Hiqi duart Kryeminister

e Shtune 22 Nentor 20141135 am p classwp-caption-text Prec ZogajSSSAbrASSPRE ZOGAJSSSAbrASS  I kerkoj ndjese lexuesit qe kete shkrim nuk kam pasur mundesi ta shkruaj ne kohe reale me ngjarjen Por ngjarja eshte e tille qe nuk vjetrohet lehte nuk te shqitet lehte nga mendja Ne

Profil i rreme ne emer te portierit te Partizanit qe humbi bashkeshorten

Profil i rreme ne emer te portierit te Partizanit qe humbi bashkeshorten

e Premte 21 Nentor 20142309 pm p classwp-caption-text Fotografia e postuar ne faqen e rreme te Alban HoxhesSSSAbrASSDitet e fundit ne facebook eshte krijuar nje faqe me emrin e portierit te Partizanit Alban Hoxha Futbollisti pak dite me pare perjetoi nje tragjedi familjare kur b

UDHEZIMI I RI Mesuesit kushtet per te mos humbur punen

UDHEZIMI I RI Mesuesit kushtet per te mos humbur punen

e Shtune 22 Nentor 20140954 am Ministria e Arsimit ka hartuar tabelat te botuara dje ne Fletoren Zyrtare te cilat tregojne se nga cilat profile mund te jepen lende te caktuara Gazeta publikon sot tabelat e plota te ndara sipas cikleve te arsimit perkatesisht atij baze fillor dhe

Thaci hesht Mustafa Qeveria drejtohet nga LDK

Thaci hesht Mustafa Qeveria drejtohet nga LDK

e Premte 21 Nentor 20141208 pm p classwp-caption-text Mustafa e ThacibrbrEdhe pse detajet e marreveshjes ende nuk jane finalizuar Mustafa konfirmoi terthorazi se ai do te jete Kryeministri i ri sepse qeveria do te drejtohet nga LDK dhe kryesia e LDK-se ka emeruar ate vete per ka

Rruga e Kombit me pagese 5 euro kalimi per makinat

Rruga e Kombit me pagese 5 euro kalimi per makinat

e Shtune 22 Nentor 20140900 am p classwp-caption-text Ministri HaxhinastoSSSAbrASSMirembajtja e rrjetit rrugor ne vend do te marre te pakten 40 milione dollare ose te pakten kaq eshte fondi i parashikuar ne buxhetin e vitit 2015 nga Ministria e Transportit dhe Infrastruktures SS

Arvizu pervesh menget pjese e aksionit 8220Ta pastrojme Shqiperine8221

Arvizu pervesh menget pjese e aksionit 8220Ta pastrojme Shqiperine8221

e Premte 21 Nentor 20141240 pm p classwp-caption-text Ambasadori Arvizu gjate aksionitSSSAbrASSAmbasadori amerikan ne vendin tone Alexander A Arvizu dhe punonjesit e Ambasades Amerikane marrin pjese ne inisiativen 8220Ta Pastrojme Shqiperine organizuar nga Green Line Albania

No Pic available

Braziliani Ronaldo Kristiano fiton 8220Topin e Arte8221

e Premte 21 Nentor 20141234 pm Braziliani Ronaldo e cileson si favoritin kryesor per te fituar 8220Topin e Arte8221 yllin e Realit Kristiano Ronaldo 8220Mendoj se viti i tij ka qene per t8217u mbajtur mend ndryshe nga edicioni i Lionel Mesit Kristiano eshte favoriti kryesor per

Mashtrimi me shtepite 11  persona proteste mbi pallat

Mashtrimi me shtepite 11 persona proteste mbi pallat

e Premte 21 Nentor 20141146 am p classwp-caption-text Banoret duke protestuar dje mbi tarracen e pallatitbrbrPer dy ore rresht 11 banore qe pretendonin se ishin mashtruar nga pronari i nje pallati ne ndertim kane kercenuar me vetevrasje nga kati i nente ne rast se nuk u jepej nj

No Pic available

Cana-Berisha titullare ndaj Juventusit

e Premte 21 Nentor 20141235 pm Lorik Cana duket se do te luaje titullar ne qender te mbrojtjes se Lacios ne ndeshjen e kesaj jave ndaj Juventusit Te pakten informacionet e djeshme te dhena nga 8220lalaziosiamonoi8221 benin me dije se trajneri Pioli do te hedhe ne fushe nga e dja

No Pic available

De Biazi Merrini kuqezinjte se kushtojne pak

e Premte 21 Nentor 20141235 pm Trajneri i Kombetares shqiptare nuk le rast pa sponsorizuar lojtaret shqiptare ne mediat italiane Edhe dje gjate nje interviste radiofonike teksa me se shumti eshte pyetur ne lidhje me kampionatin italian De Biazi eshte ndalur edhe te Kombetarja sh

8220Banda e tritolit8221 ne gjyq  minutat e Julian Sinanajt    te Krimet e Renda

8220Banda e tritolit8221 ne gjyq minutat e Julian Sinanajt te Krimet e Renda

e Premte 21 Nentor 20141201 pm p classwp-caption-text Julian Sinanaj duke u futur ne sallen e gjyqitbrbrAsnje nga familjaret e te pandehurve ne sallen e gjyqitbrbrGjykata shtyn seancen per me 4 dhjetor Te penduarit e drejtesise Sinanaj  dhe Gjokona ulen prane njeri-tjetritbrb

Skandal ne Ballsh Fecor Shehu shpallet Qytetar Nderi

Skandal ne Ballsh Fecor Shehu shpallet Qytetar Nderi

e Premte 21 Nentor 20141038 am p classwp-caption-text Fecor Shehu gjate seancave gjyqesoreSSSAbrASSSkandal ne Ballsh nderohet me titull Fecor Shehu tmerri i kohes se diktatures 8220Panorama8221 shkruan sot se Keshilli Bashkiak i ketij qyteti i ka dhene titullin pas vdekjes ishkr

Luarasi leksion per barazine gjinore ne pune dhe page

Luarasi leksion per barazine gjinore ne pune dhe page

e Premte 21 Nentor 20141138 am p classwp-caption-text Dje gjate leksionit te hapur ne Universitetin LuarasibrbrDiferenca ne paga mes grave dhe burrave mund te cilesohet si nje nga faktoret qe sjell ndikim ne rritjen e pabarazise mes tyrebrPer te njejten pune realiteti deshmon se

Femijet bejne shqiponjen  cmenden serbet dhe greket

Femijet bejne shqiponjen cmenden serbet dhe greket

e Premte 21 Nentor 20141236 pm Ngjarja gjate miqesores te se martes Greqi-SerbibrbrShenja e shqiponjes qe eshte simbol i flamurit shqiptar eshte kthyer ne nje makth te vertet per serbet Pas ngjarjeve te 14 tetorit gjate sfides mes Serbise dhe Shqiperise situatat ne lidhje me sim

Vdekja e 17-vjecares  nena Konstandina  nuk ishte e semure

Vdekja e 17-vjecares nena Konstandina nuk ishte e semure

e Premte 21 Nentor 20141206 pm p classwp-caption-text Kostandina Anagnosti viktima 17-vjecarebrbrNena e 17-vjecares qe gjeti vdekjen pak dite me pare teksa ndjeu shqetesime ne taksine e nje mikut te familjes se saj ka pohuar per mediat greke se e bija nuk kishte pasur me pare sh

Protestat bllokohet mesimi ne dy fakultete te Tiranes

Protestat bllokohet mesimi ne dy fakultete te Tiranes

e Premte 21 Nentor 20141142 am p classwp-caption-text Nga protesta e studenteve te Fakultetit te Shkencave te NatyresbrbrNuk jane paraqitur ne auditore per te zhvilluar mesim por me pankarta ne duar kane protestuar Studentet e Fakultetit te Shkencave te Natyres dega Kimi Ushqimo

Debati i historianeve per deshmoret Me pak se 4 mije

Debati i historianeve per deshmoret Me pak se 4 mije

e Premte 21 Nentor 20141230 pm p classwp-caption-text Konferenca e djeshme e Institutit te HistorisebrbrBeqir Meta Numri i te reneve ne Luften II Boterore ceshtje studimibrbrKareco sjell dokumente qe pjeseton me 7 shifren e 28 mijevebrbrJane 28 mije apo 4 mije deshmoret e rene g

Batuta e Lales Italia me percau familjen

Batuta e Lales Italia me percau familjen

e Premte 21 Nentor 20141239 pm p classwp-caption-text Altin Lala me familjenbrbrNdihmesi i De Biazit Sugjerimet per Kacen e Gashin pse deshtoi U-19brbr8220Djali ishte tifoz me mua por vajza me mamane8221brbrVendosuni pak ne poziten e tij gruaja italiane fanse e cmendur e 8220axu

Ligjshmeria e reformes kushtetuese

Ligjshmeria e reformes kushtetuese

e Premte 21 Nentor 20141221 pm FABIAN ZHILLAbrbr   Studimi se fundmi i fondacionit Soros nenvizoi dakordesine e gjere te gjyqtareve dhe prokuroreve per nevojen e ndryshimeve kushtetuese rreth 907 Ky raport tregon se pritshmeria e aktoreve kryesore prokuror dhe gjyqtar ne s

Kalendari